הקטין
הקטין צילום: חוננו

נער תושב יצהר המחלים בימים אלו מניתוח מורכב נעצר לפנות בוקר (ראשון), סמוך לשעה 5:00, בעת שישן בביתו. השוטרים שהגיעו לבית הנער העירו את כל בני המשפחה, ועצרו אותו.

מדובר בנער המתאושש בביתו מתאונת דרכים קשה שאירעה בשבוע שעבר. בעקבות התאונה נאלץ לעבור ניתוח מורכב בידו אשר עדיין מגובסת בעקבות הניתוח.

השוטרים התעלמו מתחינות הוריו, אשר ביקשו מהשוטרים שלא לעצור אותו בשל מצבו הרפואי המורכב, ובשל כאבים עזים מהם הוא סובל. למרות זאת נלקח הנער הפצוע לתחנת המשטרה, שם הוא נחקר בחשד למעורבות באירוע שהתרחש לפני מספר שבועות, ושוחרר מיד בסיום החקירה.

בתחנת המשטרה התלונן הנער על כאבים עזים, אך לטענתו לא קיבל כל מענה מהשוטרים. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר סייע לון מסר "צו מעצר לקטין, הינו המוצא האחרון לאחר שנעשו כל הניסיונות לזמנו בצורה מסודרת לחקירה, דבר אשר לא נעשה בענייננו. משטרת ישראל רצה ומוציאה צו מעצר, מבצעת את הצו בשעת לילה מאוחרת ולא מתחשבת במצב רפואי מורכב - זה נראה שמישהו מחפש פה מעצרי ראווה והפחדה, ולא אכיפת חוק בשיקול דעת וע"פ הדין. אני אומר בצער, אבל נראה שמשפחה בת"א היתה מקבלת יחס אחר. אני קורא לשר הממונה, אמיר אוחנה, לבדוק היטב מה קורה במחוז ש"י."

אביו של הנער תקף את התנהלות השוטרים, "משטרת ישראל, מגיעה לביתנו באמצע הלילה, מעירה את כל המשפחה, מעוררת מהומה, מפחידה את הילדים הקטנים, אנחנו מסבירים להם שמדובר בילד אחרי ניתוח, עם גבס וטיפול רפואי, ואין עם מי לדבר. השוטרים לא מקשיבים, פשוט אטימות. אחרי כמה שעות הוא משתחרר".

"לא יכלו לזמן אותנו נורמאלי? למה כל הבלאגן הזה?", תהה האב והוסיף, "הנזקים החינוכיים שזה עושה לילדים שלנו, לילדי השכנים ולכל ילדי היישוב, אי אפשר לתקן. סתם לגרום לדור של ילדים לאי אמון במשטרה, לאי אמון במדינה, והכל בגלל אפס שיקול דעת של שוטרים. חבל".

ממשטרת ישראל נמסר: ''בתאריך 15.11.2020 במהלך פעילות יזומה של השוטרים ביצהר מספר חשודים יידו אבנים לעבר הרכב המשטרתי וגרמו נזק לרכב. במסגרת חקירת האירוע ולאחר שהוצא צו מעצר נגדו נעצר הבוקר לחקירה החשוד בחשד ליידו אבנים וגרימת נזק. בשל מצבו הרפואי הובל החשוד לתחנה בלווי אביו וכעבור מספר שעות ובתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים והחקירה נמשכת''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו