הרב עופר אלמליח, רב השב"ס לשעבר. ארכיון
הרב עופר אלמליח, רב השב"ס לשעבר. ארכיון צילום: דוברות שירות בתי הסוהר

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד נגד עופר אלמליח, הרב הראשי של שירות בתי הסוהר לשעבר.

כתב האישום הוגש גם נגד מרדכי קורקוס, מנכ"ל עמותת שורשים, ועמותת שורשים, אשר בתקופה הרלוונטית סיפקה שירותי דת למדרשות במסגרת זכייתה במכרזי שב"ס לאספקת שירותי דת למדרשות.

כתב האישום כולל עבירות של גניבה בידי עובד ציבור בצוותא, קבלת דבר במרמה בצוותא והלבנת הון. אלמליח מואשם גם בלקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים. קורקוס והעמותה מואשמים גם במתן שוחד.

על פי כתב האישום, עד ל- 1.4.2018 שירת אלמליח בשירות בתי הסוהר בתפקיד סגן הרב הראשי של שב"ס. מה- 1.4.2018 שירת אלמליח בתפקיד הרב הראשי של שב"ס בדרגת גונדר משנה, אשר מקום מושבו ועבודתו במתחם נציבות שב"ס ברמלה.

במסגרת תפקידו של אלמליח, הוא היה אחראי, בין היתר, על אספקת שירותי דת לאסירים במדרשות הממוקמות באגפי בתי הסוהר שמנוהלים על ידי שב"ס, באמצעות אזרחים המועסקים במיקור חוץ על ידי עמותות.

על מנת להחליט על זהות העמותה אשר תספק את שירותי הדת במדרשות, שב"ס הוציא מעת לעת, מכרז לאספקת שירותי הדת במדרשות.

עמותת שורשים היא עמותה שמטרתה הייתה אספקת שירותי דת למדרשות במסגרת זכייתה במכרזי שב"ס לאספקת שירותי דת למדרשות. קורקוס עבד כמנכ"ל העמותה והשתכר בשכר חודשי מהעמותה לצד תנאים סוציאליים נוספים.

אופן התשלום היה כזה שהעמותה קיבלה ריכוז של שעות העבודה של המורים והוציאה דרישת תשלום לשב"ס עבור עבודתם של המורים. שב"ס היו מאשרים את דרישת התשלום ומעבירים תשלום לעמותה עבור שעות העבודה, ולאחר מכן העמותה הייתה משלמת את שכר עבודתם של המורים.

בתקופה זו רקמו אלמליח וקורקוס תכנית להונות ולגנוב את שב"ס, באופן שאלמליח הגדיל בכזב את כמות שעות העבודה של המורים של העמותה ("ניפוח שעות"), כך שנראה שעבדו יותר, וכך העמותה תקבל במרמה את סכומי כסף המוגדלים לחשבון הבנק של העמותה.

סכום התשלום העודף המצטבר על פי כתב האישום עמד על 1,076,308 ₪, אשר נוצלו על ידי קורקוס ובני משפחתו.

בתמורה שילם קורקוס באמצעות העמותה לבני משפחתו של אלמליח, לבקשת אלמליח, סך כולל של 125,750 ש"ח, וכן כספים וטובות הנאה נוספים שאינם ידועים במדויק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו