פרוש ברטורנו. היום
פרוש ברטורנו. היום צילום: דוברות

מרכז "רטורנו" אירח היום (ראשון) את סגן שר החינוך מאיר פרוש, אליו התלוו חיים מויאל, מנהל אגף א' לחינוך ילדים ונוער בסיכון ומפקחות משרד החינוך שרונה מוסאי ותמר שפיר.

הרב איתן אקשטיין מנכ"ל ומייסד "רטורנו" הציג בפניהם את תכניות המניעה הקיימות שמפעיל המרכז בבתי ספר והתכניות המוצעות לאור ההיערכות ללגליזציה.

במהלך הסיור קיבלו המבקרים סקירה על הפעולות שנעשות ב"רטורנו" על מנת להביא למניעת התמכרויות בקרב ילדים ובני נוער ושלל תכניות המניעה שמועברות כיום במערכת החינוך על ידי המרכז ובשני בתי הספר הפועלים מטעם המרכז, האחד בקהילת הנוער של חסות הנוער והשני באשפוזית בפיקוח משרד הבריאות שפועלת על פי חוק חינוך ילדים חולים.

סגן שר החינוך, מאיר פרוש, אמר "אני מודה על שיתוף הפעולה של משרד החינוך עם מרכז 'רטורנו', שעושים עבודה חשובה מאוד ועוזרים לאלפי מכורים בכל שנה. מתקיימת כאן במרכז הצלת נפשות ואנו יודעים כי כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו וכל מי שנותן יד ועוזר, כל עובדי 'רטורנו', עושים את הדבר הכי חשוב שיש ומצילים נפשות. אנו נמשיך להיות בקשר ולעזור בכל מה שאפשר ובכל מה שיבקשו"

מנכ"ל ומייסד "רטורנו", הרב איתן אקשטיין, ציין "במטרה להיערך לקראת מהלך הלגליזציה, אנו רואים חשיבות רבה בבניית תכניות ייחודיות למניעת התמכרויות לילדים ובני נוער, במיוחד בתקופה מורכבת שכזו. מאז הקמת "רטורנו" ועד היום, אנו פועלים כל העת על מנת לחנך את הדורות הצעירים בנושא ואנו מתכוונים להמשיך ולהוביל את תכניות החינוך המונעות גם כעת"