איתי זר: סיכוי להסדרה לפני סיום תפקידו של טראמפ

איתי זר, ממייסדי חוות גלעד, סיפר לערוץ 7 על חלון ההזדמנויות להסדרה. "אנחנו מקווים שיש סיכוי לפני שטראמפ עוזב את תפקידו".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ג בכסלו תשפ"א

איתי זר, ממייסדי חוות גלעד וחבר פורום ההתיישבות הצעירה, סיפר לערוץ 7 על חלון ההזדמנויות להסדרת ההתיישבות הצעירה שתיכף עלול להיסגר.

"יש פה יוזמה של כל היישובים הצעירים", אמר זר לערוץ 7. "הבנו שאנחנו צריכים לפעול ולעבוד בשביל שיסדירו אותנו. כמובן שראשי המועצות והפוליטקאים כולם רוצים בטובתנו ועוזרים לנו, אבל זה עוד פאן ועוד צעד שבהחלט יכול לעזור ואנחנו רואים שהוא עוזר".

לדבריו, "המהלך האחרון סחף שרים גם מכחול לבן שזה דבר מבורך; גם השרה עומר ינקלביץ', השר מיכאל ביטון וכמובן השר צחי הנגבי שהעלה הצעת חוק יחד עם השר מיכאל ביטון".

זר הסביר כי חלון ההזדמנויות עלול להיסגר. "אנחנו מקווים שיש סיכוי לפני שטראמפ עוזב את תפקידו כן להעלות את החוק הזה ולקדם אותו ואפילו לאשר אותו", אמר.

חוות גלעד נמצאת כיום שלב אחד לפני שאר ההתיישבות הצעירה לקראת הסדרה, אך עדיין רחוקה ממנה. "לפני שלוש שנים, אחרי הרצח של רזיאל שבח חברינו היקר, יעל שבח אשתו הגיבורה החליטה לקבור אותו בחוות גלעד", אמר. "בעקבות כך יוסי דגן ראש המועצה הביא את כל שרי הליכוד כמעט ושרים גם ממפלגת העבודה בזמנו, ויאמר לזכותו של אביגדור ליברמן שבתור שר ביטחון העלה הצעת מחליטים להכיר בנו כיישוב מן המניין, ושלושה שבועות אחר כך בלחץ מסיבי שלנו ושל ראש המועצה קמה החלטת ממשלה להכיר בחוות גלעד כיישוב מן המניין".

"הדברים היו יכולים לזוז הרבה יותר מהר, אבל לנו יש יתרון על יתר היישובים כי לנו יש כבר את החותמת של שר הביטחון", כך זר.