העיר בתנופת פיתוח
העיר בתנופת פיתוחצילום: דוברות עיריית נוף הליל

שכונה של 140 משפחות אנשי קבע תוקם בעיר נוף הגליל, במורדות המזרחיים של יער צ'רצ'יל.

המיזם פותח הזדמנות לאנשי קבע לרכוש דירה של 4-5 חדרים בבנייה מדורגת בלב אזור מבוקש במחיר אטרקטיבי החל מ-650 אלף ₪.

הפרויקט יוצא לדרך בברכת ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז ורמ"ט אכ"א תא"ל מישל ינקו.

ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט אמר "אנו מודים לצה"ל על שיתוף הפעולה ורואים בהקמת השכונה הזדמנות להודות למשרתי הקבע שעושים יום ולילה למען ביטחון אזרחי ישראל".

פרסום הפרויקט בדף הפייסבוק של ראש העיר ביום שישי האחרון עורר עניין רב בקרב משרתי קבע תושבי העיר ומכל רחבי הארץ. "מהרגע שהפוסט עלה לאוויר המוקד העירוני הוצף בעשרות פניות של אנשי קבע שביקשו להירשם ולקבל פרטים. בתוך שלוש שעות נרשמו 270 אנשי קבע תושבי העיר ומכל רחבי הארץ", נמסר מהעירייה .

ראש העיר רונן פלוט אמר כי הקמת השכונה הינה נדבך נוסף בתנופת ההתחדשות העירונית הכוללת של העיר אשר משנה את פניה והופכת ליעד אטרקטיבי עבור משפחות צעירות ואיכותיות. פלוט ציין כי בשנה האחרונה נקלטו בנוף הגליל מפעלי הייטק ורבים המשוועים לעובדים: "מפעל ההייטק סולאראדג' למשל פרסם לאחרונה הודעה על כוונתו לקלוט 200 עובדים חדשים, המפעל מתקשה למצוא כוח אדם במקצועות מסוימים ומצפה להגעתן של המשפחות החדשות ולשילובן של בני ובנות הזוג של אנשי הקבע במקומות תעסוקה איכותיים בעיר".

פלוט הוסיף כי לצד היצע התעסוקה נוף הגליל נהנית ממערכת חינוך איכותית המציגה שיעורי זכאות גבוהים לבגרות, בית קק"ל למצוינות וסביבת לימודים חדשנית. "העיר נמצאת בתקופה של פריחה מדהימה ולמרות הקורונה ממשיכה בביצוע פרויקטים גדולים ובתוכם פארק עירוני ענק הכולל בתוכו אמפיתיאטרון, פינת חי, פלנטריום, מצפה כוכבים, גן בוטני מגרשי ספורט ומתחמי משחקי. הפארק יפתח במחצית הראשונה של 2021 וישדרג באופן משמעותי את איכות החיים של תושבי נוף הגליל.