יו"ר הכנסת יריב לוין בבית אל: פינוי חטמ"ר בנימין - בראש סדר העדיפויות

יו"ר הכנסת יריב לוין ביקר בבית אל יחד עם ראש המועצה שי אלון והתרשם מהבנייה במקום ומהאתר ההיסטורי של 'חלום יעקב'.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בכסלו תשפ"א

יו"ר הכנסת יריב לוין בבית אל: פינוי חטמ"ר בנימין - בראש סדר העדיפויות-ערוץ 7
יריב לוין ושי אלון
צילום: יוסי לוגסי

יו"ר הכנסת יריב לוין הגיע לביקור בבית אל וסייר בשטח היישוב יחד עם ראש המועצה שי אלון.

לוין התרשם מהבנייה במקום של 300 יחידות דיור ומהאתר ההיסטורי 'חלום יעקב', ושמע על הצורך לפנות את חטמ"ר בנימין על מנת לאפשר את המשך הבנייה ביישוב.

"תמיד תענוג לבוא לבית אל ולראות את העשייה", אמר יו"ר הכנסת. ''כיף גדול לראות את הבנייה ולשמוע את רעש הפטישים אחרי כל כך הרבה שנים שחיכינו להישג הזה. לא רחוק היום שנשמע את אותם קולות גם בשטח חטמ"ר בנימין. אין ספק שמציאות שבה יש כבר תב"ע וחסר רק כסף כדי לפנות בסיס צבאי ולהגיע להסדר עם צה"ל, לא יכולה לעצור אותנו.

''הנושא הזה נמצא בראש סדר העדיפויות והוא מחייב פתרון. אני משוכנע שגם נמצא אותו. אין לי ספק שבית אל צועדת בקצב מהיר ועקבי אל עבר עתיד מצוין של התרחבות", הוסיף לוין.

ראש מועצת בית אל שי אלון: "שמחים לארח את יו"ר הכנסת יריב לוין. בכובעו הקודם כשר התיירות סייע לנו להקים את מרכז המבקרים של אתר 'חלום יעקב' ועזר לנו רבות בקידום הבנייה של 300 יחידות הדיור. יש לנו עוד משימה. יש לנו תב"ע שקיבלה תוקף של 350 יחידות דיור ו-2000 מ"ר שטחי מסחר, שצריך למצוא לה בסיס תקציבי. כמו שיריב עזר לנו בכל התהליכים עד כה אנו בטוחים שהוא יעזור לנו להמשיך ולהשלים את המשימה".