לינוי אשרם. ארכיון
לינוי אשרם. ארכיוןצילום: FLASH90

היסטוריה בגיל 21. כבר כמה שנים שהמתעלמת הישראלית לינוי אשרם נחשבת למתעלמת הטובה ביותר של ישראל מאז ומעולם ולאחת המתעמלות המובילות בעולם כולו.

אחרי שזכתה במדליות זהב באליפות אירופה ב-2019, שימשה סגנית אלופת העולם בקרב רב ב-2018 וזכתה במדליית ארד בשנה שעברה, הערב (ראשון) רשמה אשרם היסטוריה גדולה כשהפכה לאלופת אירופה בהתעמלות אומנותית לראשונה אי פעם.

אשרם, שנחשבת לאחת התקוות הגדולות של ישראל לזכייה במדליה אולימפית במשחקים בטוקיו ב-2021, ניצלה את היעדרותן של המתעמלות הרוסיות החזקות שלא הגיעו לאליפות היוקרתית שהתקיימה בקייב שבאוקראינה בשל נגיף הקורונה, אך עדיין הייתה צריכה להתמודד מול יריבה חזקה בדמותה של המתעמלת הבלארוסית אלינה הרנסקו.

אשרם כבר הייתה בתיקו עם הבלארוסית הרנסקו, אך יתרון שלה באלמנט הביצוע על הבלארוסית הוביל את ראשי התחרות להכריז עליה כאלופת אירופה החדשה, אלופה ראשונה לאחר 12 זכיות רצופות של מתעמלות רוסיות ובפעם הראשונה שלה בקריירת הספורט רבת ההישגים.

ראשי הספורט בישראל יכולים להיות רגועים - יש עתיד והוא נראה ורוד מאוד אחרי עוד זכיה ישראלית והיסטוריה באליפות אירופה בהתעמלות אומנותית בקייב שבאוקראינה. נראה כי הספורטאיות הישראליות מוכנות מתמיד לאולימפיאדה הקרובה.