הרב דוד לאו
הרב דוד לאוצילום: אסתי דזיובוב/TPS

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פנה במכתב לגבאי בתי הכנסת בארץ, לקראת ציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות שיצוין ביום חמישי הקרוב.

במכתבו קרא הרב לאו לגבאים להנגיש ולהתאים את בתי הכנסת בכדי שכל מי שרוצה יוכל להגיע להתפלל גם אם הינו מתמודד עם מוגבלות כזו או אחרת.

במכתבו ציין הרב, "העולם הוא יציר כפיו של הקב"ה, יצירה זו כוללת את כל היקום, את האדם, את החי, את הצומח והדומם. האדם הוא נזר הבריאה ועבורו נתקן העולם הזה, לכל אחד יש את היעוד ואת התפקיד שעליו למלא ולהשלים בחיי חיותו בעולם. יש אנשים שמברייתם נולדו עם מוגבלות ויש כאלה שנסיבות העתים, בשל מחלה או תאונה נהיו עם מוגבלות".

לדבריו, "החובה האנושית של 'ואהבת לרעך כמוך' מופנית אל כל בני אנוש. כמו כן, מוטלת חובה נוספת לסייע למי שאין בידו התנאים והאפשרות לחיים תקינים ורגילים והא זקוק לסעד ולעזרה. בישראל נחקק חוק 'שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' מהות החוק המושתת על שני עקרונות שמובאים בתורת ישראל, האחד הוא ש'האדם נברא בצלם' והשני ש'גדול כבוד הבריות'. תורת ישראל חוקקה לנו את היחס לשונה ולמי שמוגבל כבר לפני אלפי שנים, בעת נתינת התורה".

"אני קורא לכולם לעשות הכל למען אותם אלו שזקוקים להתאמות מסוימות על מנת שיוכלו להשתלב בחיי הקהילה. יש להנגיש את בתי הכנסת לכולם, לאפשר גם למי שעם מוגבלות להגיע כראוי למקום זה", חתם הרב לאו את מכתבו.