משבר דיפלומטי בין אוסטרליה וסין, בעקבות תמונה המאשימה את צבא אוסטרליה ברצח ילדים חפים מפשע באפגניסטן.

בחשבון הטוויטר הרשמי של ממשלת סין פורסמה תמונה מהונדסת המציגה חייל אוסטרלי מחזיק בידו סכין מדממת לצד ילד אפגני האוחז בכבש. לצד התמונה הקשה נכתב "אל תפחד, אנו באים להביא לכם שלום".

התמונה פורסמה לאחר שדו"ח שפורסם לפני כעשרה ימים חשף כי חיילי יחידות עילית אוסטרלים היו מעורבים ברצח של עשרות חפים מפשע באפגניסטן ואף ניהלו "תחרויות רצח" במסגרתן נדרשו חיילים לרצוח אזרחים חפים מפשע, ובמקרים רבים הסתירו את הרצח והציגו אותו כהתאבדות או רצח שבוצע על ידי גורמים אחרים.

"בייג'ינג צריכה להתבייש לחלוטין על כך שפירסמה את הדימוי הדוחה במיוחד, הפוגעני מאוד ומקומם לחלוטין. הממשלה הסינית צריכה להתבייש לחלוטין בפוסט הזה. זה מקטין אותם בעיני העולם", אמר ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, שדרש התנצלות פומבית מממשלת סין על התמונה.

דובר משרד החוץ הסיני, ליגי'אן ג'או, סירב להתנצל על התמונה המזעזעת וכתב בציוץ בחשבון הטוויטר של משרד החוץ כי "מזועזע מרצח אזרחים אפגנים ואסירים על ידי חיילים אוסטרלים. אנו מגנים בתוקף מעשים כאלה, וקוראים להטיל עליהם את האחריות".

בחודשים האחרונים נרשמה מתיחות בין אוסטרליה וסין, לאחר שממשלת אוסטרליה קראה לחקור כיצד הופץ נגיף הקורונה מסין לעולם כולו וכן הושמעו טענות על מעורבות סינית בענייניה הפנימיים של אוסטרליה. בתגובה הציגה הממשלה הסינית שורת הגבלות על יבוא מוצרים מאוסטרליה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו