ג'ן סאקי (במרכז)
ג'ן סאקי (במרכז)צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית הנבחר, ג'ו ביידן, הודיע אמש (ראשון) על מינויה של ג'ן סאקי לדוברת הבית הלבן.

סאקי בת ה-41 היתה דוברת מחלקת המדינה ובהמשך מנהלת התקשורת בממשל אובמה. קארין ז'אן פייר, שהיתה מנהלת יחסי הציבור של ארגון השמאל ''MoveOn'' תהיה סגניתה של סאקי.

בנוסף אליהן, קייט בדינגפילד בת ה-39 שהיתה סגנית מנהל הקמפיין של ביידן, מונתה למנהלת התקשורת של הבית הלבן. פילי טובאר שהייתה יועצת התקשורת של מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט צ'אק שומר, תהיה סגניתה של בדינגפילד.

גם סגנית הנשיא המיועדת, קמלה האריס, מינתה לעצמה שתי נשים לצוות התקשורת: סימון סנדרס שהיתה יועצת בכירה בקמפיין של ביידן מונתה לדוברת של האריס, ואשלי אטיין שעבדה בעבר כיועצת של יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, תהיה מנהלת התקשורת של האריס.

ליזבת אלכסנדר, שהייתה הדוברת של ביידן כשהיה סגן הנשיא, תהיה מנהלת התקשורת של הגברת הראשונה ג'יל ביידן.

"אני גאה להכריז שצוות התקשורת הבכיר של הבית הלבן יהיה מורכב כולו מנשים", אמר ביידן. ''הנשים המוכשרות האלו יביאו תפיסות מגוונות לעבודה שלהן והן חולקות את הרצון לשקם את המדינה. אחת החובות החשובות ביותר של הנשיא היא לתקשר באופן ישיר וכן עם העם האמריקאי", הוסיף הנשיא הנבחר.

דוברת הבית הלבן החדשה, ג'ן סאקי, אמרה כי צוות התקשורת של ביידן יהיה "המגוון ביותר בהיסטוריה, עם שש אימהות לילדים צעירים". סאקי כתבה בטוויטר כי היא רואה בתפקידה ניסיון "לבנות מחדש את האמון של העם האמריקאי".

דוברת הבית הלבן הנוכחית, קיילי מקנאני, הגיבה בטוויטר למינויים החדשים והזכירה שלנשיא המכהן טראמפ "כבר יש צוות תקשורת בכיר שכולו נשים, כך גם לסגן הנשיא, לגברת הראשונה של ארה"ב ולגברת השנייה של ארה"ב".