הבטחות לחוד: "חאן על אחמר יפונה"גלי צה"ל

ראש הממשלה נתניהו קיבל אתמול (ראשון) מבג"ץ שבעה חודשים נוספים לעדכן מדוע עדיין לא פונה המאחזי הבדואי הבלתי חוקי חאן אל אחמר.

כתב גלי צה"ל שחר גליק צלל אל ארכיון התחנה הצבאית וקיבץ לכם את שלל הפעמים שבהן הבטיח ראש הממשלה בשנתיים האחרונות - לפנות את המאחז הבדואי בהקדם האפשרי.

כאמור, לאחר הדיון שהתקיים בבג"ץ בנוגע לאי פינוי המאחז חאן אל אחמר, נתנו השופטים ארכה נוספת למדינה, וקבעו כי ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גנץ יעדכנו את בית המשפט בעוד כשבעה חודשים במצב הדברים.

בתנועת רגבים הגיבו להחלטה: "לנתניהו קל להסתתר מאחורי דיון סודי בדלתיים סגורות, כדי לא להתמודד מול הציבור ולהסביר למה איננו מיישם את ההתחייבויות שנתן פעם אחר פעם בפומבי, ולמה את נתיב האבות ועמונה הוא מסוגל לפנות, ועם חאן אל אחמר והרשות הפלסטינית הוא לא מעז להתמודד".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב: ''החלטת הדרג המדיני שלא לפנות את המאחז הבלתי חוקי היא שגויה ומקוממת. היום, אחרי שהייתי חבר בקבינט המדיני ביטחוני, אני מכיר את השיקולים לעומק וקובע שהם שגויים, תבוסתניים, ואפילו מזיקים, אבל סמכות היא היכולת לקבל גם החלטות שגויות, והסמכות בעניין הזה נתונה לדרג המדיני ולא לבג"ץ.

''השאלה כמובן היא למה רק כאשר מדובר בעתירות נגד בניה בלתי חוקית של ערבים בג"ץ מתעקש לקבל החלטות נכונות, בעוד שכשמדובר בעתירות נגד בניה בהתיישבות הוא מתערב פעם אחר פעם בחוסר סמכות בהחלטות הדרג המדיני ומורה על הריסה. לא צדק ולא משפט יש בבית המשפט העליון שלנו, ואת זה חייבים לתקן", הוסיף חבר הכנסת.

מנכ"ל רגבים: המדינה לא עמדה בהתחייבותהחזקי ברוך