דובאי
דובאיצילום: ISTOCK

כחלק מהקשר הנרקם בין משרד התפוצות והקהילה היהודית באיחוד האמירויות, הוחלט לפתוח בתהליך להקמת בית ספר יהודי ראשון בדובאי.

המהלך ייעשה באמצעות ארגון "יונייטד" שאחראי מטעם משרד התפוצות על החינוך היהודי בעולם, ובשותפות גורמים פילנתרופיים משמעותיים מהעולם היהודי, שבשלב זה נשארים חסויים. כל הגורמים עושים מאמצים כדי לפתוח את בית הספר כבר בשנה"ל הבאה.

הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, המונה כאלף חברים, נמצאת בתהליך של השגת הכרה פורמלית מגורמי הממשל באיחוד האמירויות. בעקבות הסכמי השלום עם ישראל, הקהילה צפויה לגדול בשנים הקרובות באופן משמעותי ומספר הילדים צפוי לעמוד בשנה הבאה על כ-200.

מרבית חברי הקהילה הינם דוברי אנגלית אשר הגיעו לאיחוד האמירויות בעשור האחרון מארה"ב ואירופה לצרכי עסקים. מאז ההכרזה ההיסטורית על כינון היחסים הדיפלומטים בין המדינות, משרד התפוצות מלווה את הקהילה באופן רציף, בתור הגורם האמון מטעם מדינת ישראל על הקשר עם הקהילות היהודיות בעולם.

מנהיג הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, רוס קריאל, אמר כי ''החינוך היהודי הוא חיוני לעתיד הקהילה שלנו, כפי שהיה חיוני לאורך ההיסטוריה עבור קהילות יהודיות ברחבי העולם. למשרד התפוצות יש ניסיון משמעותי בתחום זה, והעבודה שלהם מול הקהילה שלנו היא מועילה וחיובית במיוחד".