גריל גז – ארוחות מעולות בקלי קלות

ישראלים אוהבים לבשל, ואם יש משהו שאנחנו אוהבים אפילו יותר, זה בשר איכותי ועסיסי

תוכן שיווקי , י"ד בכסלו תשפ"א

גריל גז – ארוחות מעולות בקלי קלות-ערוץ 7
בשר
PIXABAY

ישראלים אוהבים לבשל, ואם יש משהו שאנחנו אוהבים אפילו יותר, זה בשר איכותי ועסיסי.

יחד עם האהבה למנגל, מגיע לפעמים גם הייאוש; להכין את הפחמים, לנפנף שעות, לנקות את המנגל לאחר מכן, כמה התעסקות מחכה למי שמעוניין ליצור ארוחה נהדרת על האש בשבת בצהריים.

גריל גז הוא הפתרון עבור מי שמאס בשעות של עבודה, הכנה ופירוק של המנגל לאחר הארוחה, במקום ללכת לנוח או ליהנות משיחה משעשעת עם המשפחה אחרי האוכל. איך זה עובד? למה זה כל כך מומלץ והאם אתם באמת רוצים להיפרד מגריל הפחמים שלכם? התשובה היא כן, ומיד תגלו מדוע.

סוגים שונים של גריל גז

היופי במטבח, הוא שתמיד יש עוד מה לגלות; טכניקות חדשות, שיטות בישול, והמצאות חדשות שמטרתן להקל עלינו את תהליך ההכנה של מאכלים שונים. גריל גז הוא אחד מאותם אלמנטים שלא רק הופכים את תהליך הצלייה לפשוט יותר, הוא גם עושה זאת תוך שהוא שומר על הטעם הנפלא והממכר של אוכל על האש. זוהי דרך נהדרת ללמוד ולהכיר דרך נוספת ליצור ארוחות מעוררות תאבון, בהרבה פחות מאמץ!

לפני שנפרט את הסוגים השונים של גריל הגז, חשוב להבין שהדבר שיקבע בסופו של דבר מהו הדגם שתרכשו, יהיו הצרכים האישיים שלכם מול ההיכרות שלכם עם גריל גז, כיצד לעבוד איתו ולהוציא ממנו את המיטב. העניין הוא שלכל גריל גז מבער ייחודי משלו, הפועל כמנוע שבלעדיו הגריל פשוט לא יעבוד. ישנם כמה סוגים של מבערים:

  • מבער יצוק – מבער שיספק את האש בעצמה רצויה בהתאם לצרכי המשתמש. הבעיה היא, שלרוב החומר ממנו מבערים יצוקים עשוי, יחליד מהר מאוד. הסיבה לכך היא שאין דבר המגן על הברזל מפני טיפות השומן.
  • מבער נירוסטה – צינור מחורר המספק אש ברמה נחשבת לטובה ביותר – הן מבחינת עמידות (לרוב יחזיק מעמד לאורך שנים רבות), והן מבחינת רמת החום ועצמת האש.
  • מבער אינפרא אדום – אלו מבערים חזקים במיוחד שאם לא משתמשים בהם כהלכה, עלולים לפגוע באיכות הבשר ובמקום לצרוב אותו במידה הנכונה, עלולים לייבש אותו לחלוטין. עם זאת, כדאי לציין כי גריל גז בעל מבער אינפרא אדום יהיה מעולה לשימוש בדקות האחרונות של הצלייה, כשהמטרה היא להעניק לבשר מכת חום אחת מהירה שתעניק לו גוון שחום ויפה.

כל אחד והבשר שלו

לצד סוגי המבערים, כדאי לחשוב גם על מספר המבערים הרצוי. קיים גריל גז בעל 2 מבערים, ואפילו ארבעה מבערים! הכל תלוי בצרכים והדרישות שלכם. ואולי מצד שני, הדבר שאתם מחפשים הוא בכלל מעשנה איכותית שתעניק לטעם הבשרים רובד נוסף, חדש ומרענן שהוא בדיוק מה שחסר לכם?

ישנם חובבי בשר שמחליטים ליהנות מכל העולמות ולהחזיק גם גריל וגם מעשנה, ומי יודע, אולי זה מה שאתם צריכים בכדי להשלים את החוויה.