שולי רנד
שולי רנד צילום: אילן בשור

חיה שלומית, רכזת גיוס קומונריות בתנועת הנוער אריאל, סיפרה בשיחה עם ערוץ 7 על שבת הארגון תחת אתגרי הקורונה ורמזה מהו שם השבט החדש.

שבת ארגון של תנועת הנוער אריאל תתקיים בשבת הקרובה, ולראשונה שבתות הארגון של הבנים והבנות יחולו באותה השבת.

תנועות הנוער התמודדו בחודש הארגון הזה עם אתגרי הקורונה. "התחושות של חודש ארגון הן תחושות מעורבות", אמרה שלומית לערוץ 7.

"אנחנו רוצים חודש ארגון גדול ועוצמתי, ושנצליח לגעת בנושא בכל הרבדים שלו ובכל הדברים, ולהרגיש עדיין את הגודל ואת העוצמה", הוסיפה, "ויחד עם זה אנחנו מחוייבים לשמור על ההגבלות, כי אנחנו לא רוצים שאף חניכה תדבק חס ושלום, וחשוב לנו שעם ישראל כולו יעבור את התקופה הזאת. לכן זאת תחושת אחריות מאוד מאוד גדולה".

חיה שלומית
צילום: תנועת הנוער אריאל

לדבריה, בחודש הארגון הזה "הקומונריות ממציאות את עצמן מחדש ובונות תכניות אחרות, וזה אומר שאתה משנה ומשדרג וכל הזמן חושב אחרת. אם בשנה רגילה חודש ארגון אני עובדת נון-סטופ, השנה הזאת אני עובדת פי עשר ומתאימה את עצמי להנחיות ולכללים ומייצרת כל הזמן עשייה חדשה".

בסניפים מצאו פתרונות יצירתיים לקיום אירועי שבת ארגון תחת מגבלות קורונה. "עובדים הרבה הרבה בשידורים וירטואלים", ציינה שלומית. "כל ההכנה לשידור היא הכנה של אחד על אחד או בקבוצות קטנות שמותרות. עורכים סרטונים, עורכים הפקות של הצגות ברמה מאוד מאוד גבוהה כדי שגם השידור יהיה ברמה גבוהה. יש סניפים שעושים דרייב-אין וגם זה רק אחרי שהשיגו את כל האישורים. מתעסקים המון בתוכן; זה להכין ערכות אישיות לחניכות כדי שילמדו, ולהכין ערכות של לימוד הנושא בשבת, וחוויה של מפקדי זום - באמת כדי להצליח להעביר את הנושא ואת התוכן באמירה שעם ישראל חי".

"לא סתם הנושא השנה הוא 'כי אני יהודי'", אמרה. "דווקא בתקופה כזאת, להיות יהודי זה לבחור להיות יהודי שמח ולבחור לעבוד את הקב"ה מתוך שמחה ושליחות. יש פה גם מקום שיהודי הוא בן אדם שהוא חי, הוא כל הזמן שואל מה הקב"ה רוצה ממני, אז דווקא בתוך המגבלות האלה איך אנחנו ממשיכים לפעול".

שלומית לא חשפה את השם של השבט החדש, אך סיפקה רמז בדמות הרעיון שעומד מאחוריו. "יש פה קריאה להיות אנשים שפועלים מתוך עוצמה ולהיות שמחים במקום היהודי שלהם", אמרה. "זאת קריאה לזכור את התפקיד שלנו ואת השליחות שלנו ולפעול מתוכה. זה המהות של השם".

הבוקר התראיין דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, ל'כאן מורשת' וסיפק רמז נוסף. לדברי עמיאור, השם של השבט החדש מוזכר בשירו של שולי רנד "בן מלך שעשוי מאבנים טובות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו