מרוץ 76 ק"מ על שם אלירז ואוריאל פרץ ז״ל

בשישי הקרוב: מרוץ 76 ק"מ, הקשה והמאתגר ביותר בישראל, על שם אלירז ואוריאל פרץ ז״ל, בניה של כלת פרס ישראל, מרים פרץ

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשפ"א

מרוץ 76 ק"מ על שם אלירז ואוריאל פרץ ז״ל-ערוץ 7
אלירז פרץ
צילום: יחצ

מרוץ השטח Ultra Desert” מעלה אדומים" שיתקיים ביום שישי הקרוב ייקרא "מרוץ האחים" על שמם של רס"ן אלירז פרץ וסגן אוריאל פרץ ז"ל.

האם השכולה מרים פרץ בירכה על קיום המרוץ ואמרה כי היא "חושבת שאין גבול ליכולות האדם, וזה מה שהוכיחו אוריאל ואלירז בחייהם. המרוץ מבטא את הרצון העז שלנו להרגיש אחים דווקא בימים אלה של קורונה".

מדובר באחד מהמרוצים המאתגרים, הקשים והמורכבים שהיו בישראל. למרוץ מקצה של 76 ק"מ, מקצה מרתון ומקצה חצי מרתון. במסלול ה-76 ק"מ, הרצים ינועו לאורך מצוקי ההעתקים דרומה לכיוון מצוקי דרגות הידועים בתצפיות המרהיבות לים המלח.

משם יעלו מערבה וצפונה דרך "סיבוב המוות" אל בקעת הורקניה, אל המנזר הציורי "מר-סבא", ובהמשך הרצים יטפסו מאות מטרים ל"ג'בל מונטאר", שמיוחס להר העזאזל המקראי ומכונה האוורסט של מדבר יהודה. משם המשתתפים יעשו את כל הדרך לנקודת הסיום בעיר מעלה אדומים.

בדבריה התייחסה פרץ למורכבות המירוץ. "יש במירוץ אתגרים, אתגרים מול הטבע, אתגרים מול כח הרצון של האדם במרוץ יבואו לידי ביטוי לא רק הכוחות הגופניים של האדם אלא גם כח הנחישות, ההתמדה, כח העמידה מול הקשיים. במרוץ תבוא לידי ביטוי רוח האדם, זו שתניע את הרצים בתנאי השטח הקשים להגיע ליעד הסופי".