שוב באליפות אירופה, נבחרת ישראל הערב
שוב באליפות אירופה, נבחרת ישראל הערב צילום: FIBA.BASKETBAL

אוהבת דרמות. בפעם ה-14 ברציפות ובפעם ה-30 בסך הכל, העפילה הערב (שני) נבחרת הכדורסל של ישראל אל טורניר היורובאסקט, אליפות אירופה בכדורסל.

היה זה לאחר ניצחון בתוצאה 78:72 על נבחרת פולין, עליה גברה גם בסיבוב הראשון במשחק שהתקיים בארץ לפני תשעה חודשים, רגע לפני שהקורונה התפשטה בעולם כולו והביאה לעצירת החיים ולשינויים רבים.

גם בעולם הספורט פגעה הקורונה קשות, כאשר טורניר מוקדמות היורובאסקט חזר לפעילות במתכונת שונה, ובמקום משחקי בית וחוץ הוחלט לקיים את המשחקים כולם במתכונת שקיימה ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, את משחקיה לאחר פרוץ הנגיף - ב"בועה".

הבועה של הבית הישראלי נערך בוולנסיה שבספרד, אך גם זו לא עצרה את הנבחרת הישראלית מלרשום ניצחונות גדולים וחשובים שעזרו לה לשמור על מאזן מושלם ולהבטיח עוד בטרם נגמר שלב המוקדמות, העפלה נוספת אל הטורניר האירופי היוקרתי ביותר לנבחרות - אליפות אירופה בכדורסל שתתקיים בקיץ 2022.

בדומה למשחק מול נבחרת ספרד שנערך לפני יומיים בבועה בוולנסיה, גם הפעם ניצחה הנבחרת הישראלית בתום דרמה ומותחן, כאשר זו פתחה לא טוב את המשחק וקלעה 7 נקודות בשבע הדקות הראשונות, אך התעשתה וברחה ליתרון דו ספרתי כבר במחצית הראשונה.

במחצית השנייה הנבחרת המשיכה לגלות חוסר יציבות, כשההפרש נע בין יתרון דו ספרתי לבין משחק צמוד והפולנים התקרבו מרחק נקודה אחת מישראל, דקה וחצי לסיום המשחק.

שלשה אדירה של מי אם לא גיא פניני בהופעתו ה-157 במדי הנבחרת השאיר את ישראל במרחק ביטחון ובסיום זו מנצחת בתוצאה 78:72 ומעפילה בפעם ה-14 ברציפות ו-30 בסך הכל אל אליפות אירופה בכדורסל עם מאזן מושלם של 4 ניצחונות מ-4 משחקים בטורניר המוקדמות. הישג אדיר שמעטים ציפו לו.

קלעו לישראל: ג'ייק כהן 14, גל מקל 12, גיא פניני ויפתח זיו 9 כ"א, תומר גינת 8, עידן זלמנסון 6, נמרוד לוי 5, תמיר בלאט וגולן גוט 3 כ"א, בן קרטר 1.