יהדות התורה תוקפת את כחול לבן

במפלגה החרדית מיישרים קו עם ש"ס ועולים להתקפה נגד גנץ: "לא עמד בהתחייבותו לחוקק חוק להסדרת מעמד תלמידי הישיבות".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשפ"א

ליצמן וגפני
ליצמן וגפני
צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

סיעת יהדות התורה יוצאת הערב (שני) במתקפה חריפה נגד יו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, ומאשימה אותו בהפרת ההסכם הקואליציוני.

"בהסכם הקואליציוני עליו חתם יו''ר סיעת כחול לבן בני גנץ נכתב ונחתם במפורש כי ''עם כינון הממשלה יחוקק חוק להסדרת מעמד תלמידי הישיבות'. מאז חלפו שמונה חודשים ועד כה שר הביטחון בני גנץ לא עמד בהתחייבותו המפורשת לקדם את החוק ועשה כל דבר כדי להתחמק מההסכם. אנו רואים בכך הפרה בוטה של ההסכם הקואליציוני ע''י כחול לבן", נאמר בהודעה שפרסמה הסיעה.

עוד נכתב בה, "אנו מביעים את זעזועינו מדברי הבלע של יו''ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן שממשיך במסורת ההסתה והשיסוי כנגד הציבור החרדי בטענות שקריות, כביכול הסיעות החרדיות פועלות להגן על רוצחים, תוך טיעונים נבזיים וחסרי ביסוס".

גם הליכוד לא יוצא נקי בהודעה. "אנו מצפים כי הליכוד יסייע ביתר אקטיביות להורדת הצעות החוק הפרטיות הפוגעות בציפור הנפש מסדר יומה של הכנסת".

בהודעה זו בעצם, מצופף מה שנותר מגוש הימין של נתניהו שורות. ש"ס הביעה תמיכה ללא סייג בראש הממשלה וכעת גם יהדות התורה מצטרפת אליה.

בינתיים מן הצד השני כחול לבן שוקלת להצביע בעד ההצעה לפיזור הכנסת שתעלה ביום רביעי יש עתיד-תל"ם שהיום הודיעו שניים מחברי הקואליציה על תמיכה בה: יועז הנדל וצבי האוזר.