אנשי חיזבאללה
אנשי חיזבאללה רויטרס

ממשלת סלובניה החליטה היום (שני) להגדיר את חיזבאללה כארגון טרור בעל מאפיינים של ארגון פשע מאורגן, המהווה סיכון לשלום ולבטחון ומנהל פעילות טרור בהיקף עולמי.

בהחלטה זו, מצטרפת ממשלת סלובניה לאוסטריה, גרמניה, צ'כיה ושווייץ שכבר קיבלו באחרונה החלטות דומות.

החלטת ממשלת סלובניה התקבלה שבועות ספורים לאחר שממשלת אסטוניה הורתה על איסור כניסת פעילי חיזבאללה לתחומה והודעת ממשלת גואטמלה בדבר הכרזה על חיזבאללה כארגון טרור.

משרד החוץ מוביל מאמץ בין-סוכנותי להגברת הלחץ הבינלאומי על חיזבאללה, ובשנה וחצי האחרונות 16 מדינות הצטרפו לרשימת המדינות הרואות בארגון חיזבאללה על כל זרועותיו ארגון טרור (מתוכן 9 בחצי השנה האחרונה).

שר החוץ גבי אשכנזי קרא למדינות נוספות ולאיחוד האירופי להצטרף ללחץ על חיזבאללה. "אני מודה לממשלת סלובניה על החלטתה הקובעת כי ארגון חיזבאללה על כל זרועותיו הינו ארגון טרור. החלטה זו מצטרפת להחלטות שקיבלו בחודשים האחרונים ממשלות באירופה ובאמריקה הלטינית. ארגון חיזבאללה הוא ארגון טרור שפוגע בראש ובראשונה באזרחי לבנון עצמה ולוקח אותם כבדי ערובה במטרה לשרת את האינטרסים של איראן", דברי אשכנזי.

ארגון 'אלנט' אירופה-ישראל פרסם הודעה בה נאמר כי הוא "מוקיר ומעריך את החלטת ממשלת סלובניה להגדיר את ארגון חיזבאללה, כולל את הזרוע המדינית שלו, כארגון טרור".

"סלובניה מצטרפת בהחלטתה זו למספר הולך וגדל של מדינות באירופה, ומעבירה מסר ברור נגד אלימות, טרור ושנאה. ארגון אלנט, הפועל לחיזוק יחסי אירופה ישראל, קורא למדינות נוספות באירופה לאמץ מדיניות זו", נמסר מטעם הארגון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו