מליאת הכנסת
מליאת הכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביוזמת חברי הכנסת אופיר סופר (ימינה) והאלוף במיל׳ עוזי דיין (הליכוד) תציין הכנסת היום (שלישי) את יום ההוקרה לפצועי צה"ל ופעולות האיבה.

במהלך היום יתקיימו דיונים במליאת הכנסת ובוועדות השונות שיעסקו בסיוע לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות איבה, מיצוי זכויות ושיתוף הפעולה הנדרש בין משרדי הממשלה.

הדיון הראשון יעסוק בטיפול בחוסן וטראומה לנפגעי פעולות איבה ויתקיים בוועדת העבודה הרווחה והבריאות בהשתתפות המוסד לביטול לאומי, ארגון נפגעי פעולות האיבה, עמותת משפחה אחת, הקואליציה הישראלית לטראומה ונפגעי טרור.

דיון נוסף יתקיים בוועדת החוץ והביטחון בנושא בתי הלוחם וארגון נכי צה״ל.

במהלך היום יוצגו במשכן הכנסת תערוכות תמונות של ארגון נכי צה״ל ובה יצירות של נכי צה״ל המוצגות בבתי הלוחם, ושל עמותת ״ריסטארט״ שהוקמה לאחר מבצע "צוק איתן" ומסייעת לפצועי צה"ל לקבל חזרה את תחושת המסוגלות ולהחזיר את הפצועים לחברה באמצעות חיבור לקהילת העסקים והטכנולוגיה.

בשעה 14:15 יתקיים האירוע המרכזי באודיטוריום הכנסת בהשתתפות השר במשרד הביטחון, מיכאל ביטון. לאחר דברי הפתיחה יבצע הזמר אביחי הולנדר, נפגע פוסט טראומה ממבצע ״צוק איתן״ את שירו ״לא נרגע״.

לאחר מכן יתקיים מופע ״הקרב של חיי״ של היוצר ניר רובין, המספר את סיפורי הגבורה והקרב בבינת ג׳בל ממלחמת לבנון השנייה.

ח״כ אופיר סופר, יו״ר הוועדה לטיפול בהלומי קרב ופוסט טראומה אמר כי "אירוע יום ההוקרה יצויין בצורה ראויה וממלכתית במליאת הכנסת ובוועדות השונות תוך מתן ביטוי ליצירות אומנות פרי מעשה ידיהם של פצועי צה״ל. כולי תפילה שהדיונים שיתקיימו בכנסת יביאו להישגים משמעותיים ליחס והטיפול בנכי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה".

לדברי יו״ר שדולת נכי צה״ל בכנסת, ח״כ אלוף (במיל׳) עוזי דיין: ״נכי צה"ל הם חיילים פצועים קשה שלא השתחררו. מצבם של נכי צה"ל גרוע מאי פעם, לדבריהם אגף השיקום מתייחס אל נכי צה"ל כנטל, לא מעניק להם את הטיפולים הנדרשים, לא מייצג אותם ולא דואג שיקבלו אף לא את המגיע להם על פי חוק. יש לתקן מיד את מצבם של נכי צה"ל שנושאים בגופם ובנפשם את מחיר הקמתה וביטחונה של מדינת ישראל. אנו חייבים להם חוב מוסרי וערכי ראשון במעלה ואסור שהטיפול בהם יסבול מחילוקי דעות בין מפלגות, מסדר עדיפות שגוי ומויכוח על מקור תקציבי, גם לא בימי הקורונה.״

עידן קליימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל: ״ביום המיוחד הזה אנחנו נפעמים לראות את מסעות השיקום שעוברים פצועות ופצועי צה״ל ומצדיעים להם על תרומתם החשובה לחוסנה של המדינה. ארגון נכי צה״ל גאה לעמוד לצידם של עשרות אלפי פצועות ופצועי צה״ל המתמודדים עם קשיים בלתי סבירים, לדאוג להם ולהיאבק על זכויותיהם ולסייע מידי יום בהליך שיקומם המורכב.

''אני מודה לכם, אחינו וחברינו הפצועות והפצועים, על עשיית הטוב לחברה ולסביבה על אף האתגרים העומדים בפניכם. אנחנו מודים לחברי הכנסת דיין וסופר על האירועים ולכנסת ישראל על ציון יום ההוקרה בכנסת", הוסיף קליימן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו