אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, ארז מלמד, הורה למשטרה "להפעיל שיקול דעת ומידתיות" בכל הנוגע לביקורים בביתו של עצור בית מנהלי מהיישוב יצהר בשומרון.

מדובר בצעיר כבן 20 אשר הוצא כנגדו צו ההגבלה מנהלי אשר מחייב אותו לשהות במעצר בית לילי בבית הוריו ביצהר. בשל צו ההגבלה מידי לילה, ולעיתים אף מספר פעמים במהלך הלילה, מגיעים שוטרים ממחוז ש"י לוודא כי הוא נמצא בביתו.

ביקוריה של המשטרה נעשים בשעות מאוחרות תוך הפרעה והטרדה של כל בני המשפחה, כך לטענת הצעיר ובני משפחתו.

בבקשה לבית המשפט תיאר עו"ד קידר כי מידי לילה מגיעים כוחות המשטרה בשעות לא סבירות לבית המשפחה, תוך שימוש בפנסים אשר מאירים את הבית ובכך גורמים לעוגמת נפש רבה מצד יושבי הבית. באחד הלילות השבוע אף הגיעו כוחות המשטרה שלוש פעמים לוודא את נוכחותו של העצור המנהלי בבית והבדיקות כולן נערכו לאחר חצות. בכל בדיקה העירו השוטרים את בני המשפחה פעם אחר פעם.

עוד טען עו"ד קידר כי "המשטרה אינה מעיזה לעשות כן לסוחרי סמים ועבריינים אלימים" ולאור כך אמר בבקשתו כי על אף שלצעיר ניתן צו מנהלי המחייב אותו במעצר בית לילי, "אין הדבר צריך לתת לגיטימציה להטרדה של צדדים שלישיים, ויש לתת הוראות בעניין".

לאחר ההחלטה מסר עו"ד עדי קידר, "נמתין ונראה האם משטרת ישראל ובשב"כ מיישמים את החלטת בימ"ש. אנו מצפים כי תעשה סוף להתעללות במורחקים ובני משפחותיהם והקצאת והמשאבים המיותרת בעניין זה".