משחקי הקופסה שנתרמו
משחקי הקופסה שנתרמוצילום: 'הקוביה משחקים'

מאות משפחות מקהילה חסידית מאזור ירושלים מצאו עצמן מבודדות בתקופת החגים. חברת 'הקוביה משחקים' תרמה ערכת משחקים נדיבה לכל משפחה.

בערב יום כיפור האחרון נאלצו מאות משפחות מקהילה חסידית להיכנס לבידוד. הסיבה: כמות גדולה של נשאי קורונה התגלתה בימים שאחרי ראש השנה בין חברי הקהילה.

מדובר בקהילה שמקפידה מאוד על ההנחיות, ומרגע שנודע דבר ההידבקות בנגיף - כל מי שבא עם החולים במגע הכניס את עצמו לבידוד יחד עם משפחתו הקרובה.

במצטבר היו אלו כמה מאות משפחות שהעבירו הן את יום כיפור והן את חג הסוכות בבידוד. נוסף לקשיים הטכניים הרגילים הכרוכים בבידוד כזה, ישנו האתגר של הילדים. מדובר במשפחות שרבות מהן ברוכות ילדים המוצאות את עצמן ימים ארוכים בין ארבע קירות הבית ללא תעסוקה לילדים.

מספר עסקנים בקהילה פנו לחברת "הקוביה משחקים" וזו יצאה במבצע אספקה מיידי של משחקים לילדים לטובת המשפחות, ע"פ החלוקה הבאה: כל משפחה העבירה נתונים על מספר הילדים והגילאים שלהם, והחברה ייעדה עבורה חבילת משחקים מרשימה, מותאמת לכל גיל.

"זו הייתה עבורנו הצלה אמיתית. הילדים לא מצאו את עצמם מרוב שעמום ותסכול. ואז הגיעה המשלוח מהחברה שכלל משחקים ברמה גבוהה ממש ומותאמת - והכל הפך לפשוט ומהנה יותר", מספרת ד' אם ל-7 ששהתה עם כל ילדיה בבידוד.

היא ציינה כי "בנוסף לעניין התעסוקתי זה היה כמו מתנת חג עבור הילדים שכבר חשבו שהשנה בעקבות המצב הם לא יזכו לקבל".