עלה מצרפת - מציל חיים בשומרון

קורס מתנדבי לוחמי אש הסתיים ביקיר שבשומרון בין המתנדבים: מנדל ועקנין שעלה מצרפת. יוסי דגן: "השומרון - מהקהילות התורמות בארץ"

ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תשפ"א | עודכן: 22:04

עלה מצרפת - מציל חיים בשומרון -ערוץ 7
דגן עם מנדל ועקנין
צילום: רועי חדי

24 מתנדבי לוחמי אש מהיישובים יקיר ונופים שבשומרון סיימו השבוע את הקורס המפרך של כיבוי אש והצלה.

המתנדבים מצטרפים ל-205 מתנדבי כיבוי אש בשומרון שמהווים לא פחות מ-11% ממספר מתנדבי כיבוי האש בארץ העומד על 1760 מתנדבים נכון להיום. פי 22 משיעורם באוכלוסייה העומד רק על 0.5%.

המתנדבים שסיימו את הקורס ישובצו במשמרות כיבוי והצלה. יהונתן שמחי קצין הביטחון של המועצה אומר כי בקורס לומדים המתנדבים כיבוי והצלה בשטחים פתוחים ובנויים, חילוץ מבית בוער, חילוצים מרכב, ועוד.

במועצה אומרים כי לא אחת נתקלים מתנדבי לוחמי האש בערבים תושבי האיזור הזקוקים לחילוץ והצלה וכי העבודה נעשית במקצועיות רבה ובשיתוף פעולה תוך שמירה על חיי אדם.

הקורס התקיים במשך חצי שנה בהובלה ובפיקודם של לוחמי האש איתי דקל ואיציק משען. תחת מגבלות הקורונה סיימו אותו בהצלחה כ-24 חניכים.

החניכים עמדו ברף גבוה של מבחנים וביצועים ובסופו של הקורס הם ראויים להצטרף למערך המתנדבים של תחנת שומרון. בתרגיל ובטקס נכחו ממ"ז יו"ש טפסר שיקו בר דב ומפקד תחנת שומרון ס. טפסר אבישי שפיר שאמר "המתנדבים בשומרון מהווים מכפלת כוח משמעותית מבצעית ועיבוי מערך המתנדבים בשומרון היא יוזמה מבורכת. ישר כוח לכל המתנדבים".

ראש המועצה יוסי דגן אמר כי בשומרון יש 205 מתנדבים שהם לוחמי אש, "11% אחוזים ממתנדבי לוחמי האש בארץ גרים בשומרון, זה ממלא אותנו גאווה. הם מצטרפים לאלפי מתנדבים אחרים בשומרון בכל התחומים: כיתות הכוננות, מערכי הרפואה הדחופה, צוותי צח"י ועוד".

בין המתנדבים שסיימו את הקורס גם מנדל ועקנין שעלה לשומרון מצרפת וכבר מתגייס לתרום בעצמו ולהתנדב.

"זו זכות גדולה", ציין ועקנין, "אני כבר מחכה למשמרת הראשונה שלי, החלטתי להתנדב כי אני מאוד אוהב לעזור לאחרים, אני מאוד אוהב את המדינה, אם עם ישראל. זה חלק ממני".

ראש מועצת שומרון מוביל מזה 5 שנים את פרוייקט העלייה הקהילתית מצרפת לשומרון וועקנין הוא אחד העולים איתם הוא נפגש כבר בצרפת עוד לפני העליה כשיצא להביא עולים לשומרון ואף ליווה את המשפחה בקליטתה בארץ: "מרגש לראות את המהפך מעולה שזקוק ליד ולסיוע לתושב תורם שהוא חלק מהמקום הנפלא הזה. זו זכות גדולה שמנדל ועקנין בחר להתנדב במחלקה של לוחמי האש, את הלהט שלו בעיניים ראיתי עוד בפגישתי איתו בצרפת, זו ציונות אמיתית, אני מצדיע לו", הוסיף דגן.