ממתיקים עם סטיביה? חישבו שוב

חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון מצאו שממתיק הסטיביה הפופולארי עשוי לשבש את המאזן בין החיידקים במעי. עורכת המחקר מסבירה את המשמעות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תשפ"א

ממתיקים עם סטיביה? חישבו שוב-ערוץ 7
ד"ר קרינה גולברג
צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון

אם אתם ממתיקים את השתייה שלכם עם סטיביה כדאי אולי שתחשבו על כך פעם נוספת. מחקר חדש מעלה שהשימוש בממתיקים עלול להשפיע על האיזון בין החיידקים הפועלים במעי.

עורכת המחקר, ד"ר קרינה גולברג, מהמעבדה של פרופ' אריאל קושמרו במחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן גוריון מסבירה, "במחקר שלנו בדקנו את המרכיבים העיקריים של הסטיביה וכיצד הם משפיעים על התקשורת הבין חיידקית. ידוע לנו שסטיביה יכול להשפיע על המאזן של החיידקים במעי. עם זאת, עד כה לא הוכח מה קורה ומהי ההשפעה על החיידקים".

"במסגרת המחקר הצלחנו להראות שהמרכיבים בסטיביה יכולים לשבש את התקשורת הבין חיידקית. באופן כללי החיידקים הם יצורים מאוד חברותיים והם צריכים לדבר אחד עם השני. יש להם שפות שונות והם יכולים לדבר גם עם חיידקים מהזן שלהם וגם עם זנים אחרים. זו התנהלות שהיא מאוד משמעותית במסלול חיי החיידקים. ברגע שאנחנו יכולים לשנות או לשבש את השיח של חיידקים עם חיידקים אחרים אנחנו משנים את ההתנהגות שלהם", היא מספרת לערוץ 7.

לשאלה מה הנזק שיכול להיגרם מאותו שיבוש שיח בין חיידקים היא עונה, "אני לא יכולה לומר אם לצרוך יותר או פחות סטיביה וכל אדם יעשה את השיקולים שלו. כמובן שצריך לקחת בחשבון את המינון היומי של כל חומר שצורכים וגם להבין את ההשפעות. נכון שלסטיביה אין שום השפעה על הערך הקלורי שהאדם צורך, אבל כן יש השפעה בטווח הארוך על מאזן החיידקים. כשאנחנו משפיעים על המאזן הזה, אפשר לגרום לתחלואה באנשים מסויימים. למשל, במחקר שנעשה לפני כמה שנים, הראו שצריכה של סכרין שהוא תחליף סוכר מלאכותי יכול לגרום לסוכרת".

"אנחנו לא בדקנו את ההשפעה הישירה של הסטיביה על מחלה כזו או אחרת אלא למה היא גורמת לשינוי אצל החיידקים ובסוף כל אחד יעשה את השיקול שלו לגבי השימוש", היא מסכמת.