בריטניה אישרה את החיסון של פייזר נגד קורונה

חיסון הקורונה של "פייזר" יהיה זמין לאזרחים בבריטניה החל משבוע הבא. ישראל הגיעה עם פייזר לסיכום על רכישת 8 מיליון חיסונים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשפ"א | עודכן: 11:37

בריטניה אישרה את החיסון של פייזר נגד קורונה-ערוץ 7
Pfizer
צילום: איסטוק

הסוכנות הרגולטורית של בריטניה לאישור תרופות ומוצרי בריאות אישרה הבוקר (שלישי) את השימוש בחיסון נגד קורונה של חברות "פייזר" ו-''Biontech''.

בריטניה הופכת למדינה הראשונה שמאשרת את החיסון של פייזר, ואזרחי הממלכה יוכלו לקבל את החיסון החל מהשבוע הבא.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון: "חדשות נפלאות. החיסון יהיה זמין ברחבי הממלכה כבר בשבוע הבא - צעד ראשון לעבר חזרה לשגרה".

נזכיר כי ישראל הגיעה עם פייזר לסיכום על רכישת שמונה מיליון חיסונים שיספיקו ל-4 מיליון אזרחים. לבריטניה יש מספיק מנות חיסון שיאפשרו לחסן 20 מיליון אזרחים, כאשר מנות נוספות צפויות להגיע בקרוב.

לא ברור מתי יגיע המנות לישראל, וייתכן שהחיסונים הראשונים יגיעו לכאן קודם כל מ"מודרנה", ממנה רכשה ישראל כמיליון וחצי חיסונים שיספיקו ל-750 אלף איש.

בשבוע שעבר עדכנה פייזר כי יעילות החיסון היא 95%, מעט יותר מהמתחרה מודרנה. יעילות החיסון נמצאה עקבית בין כל המשתתפים ממוצאים שונים, ללא תופעות לוואי משמעותיות. בחברת מודרנה עדכנו כי יעילות החיסון היא דומה ועומדת על 94.5%.

אתמול אובחנו בישראל 1,182 חולי קורונה חדשים ושיעור הבדיקות החיוביות הוא 1.9%. ישנם 266 חולים שמצבם מוגדר קשה ו-94 מונשמים. מניין הנפטרים מאז פרוץ המגיפה עומד על 2,877 בני אדם.