גבי אשכנזי וזיאד אל זיאני
גבי אשכנזי וזיאד אל זיאני צילום: שלומי אמסלם, דוברות משרד החוץ

שר החוץ גבי אשכנזי נפגש היום (רביעי) עם שר התעשייה, המסחר והתיירות של בחריין זיאד אל זיאני.

בתחילת הפגישה נועדו שני השרים בארבע עיניים ולאחר מכן הצטרפו השרים לפגישת העבודה עם הצוותים המקצועיים לקידום ההסכמים בין המדינות, אשר חלקם ייחתמו במהלך ביקור המשלחת הנוכחי וחלקם צפויים להיחתם בשבועות הקרובים.

בהצהרות המשותפות לתקשורת אמר שר החוץ אשכנזי: "אנו, שרי המדינות, מחוייבים לפעול במסירות ובמהירות להביא למימוש ההסכמים בהקדם האפשרי על מנת שתושבי מדינותינו יוכלו ליהנות במהרה מפירות השלום עליו חלמנו''.

אשכנזי סיפר: ''את רוב שנותיי עשיתי בצבא ההגנה לישראל. מלוחם ועד רמטכ"ל. לחמתי בשדות קרב רבים, הובלתי מבצעים בעורף האויב ונאלצתי, בצער רב, לקבור חברים, מפקדים ופקודים. אך תמיד עשיתי זאת למען ביטחון ישראל ואזרחיה ולמען השלום שעוד יבוא. אני שמח וגאה, שבמשמרת שלי כשר החוץ של מדינת ישראל, אנו מובילים שינויים ומביאים במו ידינו את השלום.

''כל ביקור כזה הוא צעד נוסף לעבר עתיד טוב יותר לילדנו ולאזור כולו. כבר בתחילת הדרך הדגשנו, גם בבחריין וגם בישראל כי אנחנו רוצים יחסים של שלום חם, שאותו ירגיש כל אזרח בחרייני וכל אזרח ישראלי. והם יראו וירגישו את יתרונות השלום. גם במסחר, גם בהשקעות, גם בתיירות ובעיקר בהשפעה על איכות החיים של העמים שלנו''.

השר אשכנזי סיפר על כוונתו להגיע בקרוב לביקור במנאמה כדי לחנוך את שגרירות ישראל בבחריין, ''ולהמשיך את השיח הפורה שהתחלנו היום ולקדם אף יותר את היחסים בין המדינות והעמים שלנו''.