מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סנוואר נמצא חיובי לנגיף קורונה, וכעת שוהה בבידוד בביתו. הגל השני של נגיף קורונה הכה בעוצמה ברצועת עזה, ובכל יום מאובחנים כאלף נדבקים חדשים.

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm על המצב ברצועה, ועדכן באשר למצבו של סנוואר.

צבי יחזקאלי עדכן כי מצבו של סנוואר יציב, "בינתיים יש תסמינים אין התפרצות, זה לא מחמיר. בעזה יש כאלו שמאחלים שהתסמינים יתגברו. כרגע הוא פעיל".

הוא הסביר כי רבים ברצועת עזה מאשימים את השלטון בהתפרצות המחודשת של הנגיף: "רוב בניו של איסמעיל הנייה יצאו לבקר את אבא, השיגו אישורים לצאת ובעזה מאשימים אותם שהם פשוט ברחו מהקורונה. בגל הראשון סינוואר עצמו בנה מתקני בידוד, מנעו את זה במספרים מאוד יפים אבל אחרי הגל הראשון החלו להקל ראש ואז הגיע האפקט של גל שני".

לדבריו, "ישראל יכולה בשת"פ עם חמאס או לא כדי למנוע את ההידבקות, להחריף את המגפה. אתה יכול לשלוט בה אבל יש אלמנט נוסף, רמת שיתוף הפעולה של השלטון עצמו, תראו את העזתים שקיבלו עזרה ודברים מישראל וערכות בדיקות מחו"ל, והם עדיין כאוכלוסייה לא ממושמעים. אם האוכלוסייה לוקחת את זה ברצינות באזור כזה צפוף, אפשר למנוע אבל זה לא כך, יש חגיגות והתכנסויות". יחזקאלי ציין כי: "מנסים לאכוף, יש הרבה סרטונים ברשת של חמאס אוכף ביד קשה, באלימות, זה מאוד אגרסיבי ומנסים למנוע את זה ולא מצליחים".

הדיווח על הידבקותו של סנוואר בנגיף קורונה, מוכיחה לטעמו של יחזקאלי כי המגפה מתפשטת במהירות, "יגיע יום שזה יגיע לפתחנו ברגע שסינוואר יחליט להפוך את המשוואה של מכונות הנשמה תמורת טילים או טילים אם לא תביאו לי מכונות הנשמה. יש אחריות של ישראל אבל גם אחריות שלהם שכרגע לא ננקטת", אמר.