ח"כ רם שפע
ח"כ רם שפעצילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ועדת החינוך של הכנסת דנה הבוקר (רביעי) בנושא בחינות הבגרות שמתקיימות על רקע הגבלת הפעילות של מוסדות החינוך בתקופת הקורומה.

הורים ומנהלים שהופיעו בישיבות הוועדה בשבוע האחרון הודיעו כי תלמידי יא' ו-יב' לא יספיקו ללמוד את כל החומר לקראת בחינות הבגרות, וקראו לצמצם הן את היקף החומר הנלמד והן את מספר בחינות הבגרות.

יו"ר הוועדה ח"כ רם שפע מכחול לבן אמר כי הוועדה תקיים בשבוע הבא דיון בנושא, "נגיע למצב שבמוקדם או במאוחר משרד החינוך יבין את הצורך לצמצם את החומר לבגרות", אמר ח"כ שפע.

הישיבה עסקה גם בחזרה לפעילות של תנועות וארגוני הנוער. חגי גרוס, מנהל מינהל חברה ונוער במשרד להשכלה גבוהה ומשלימה עדכן כי נעשים מאמצים רבים להחזיר את החינוך הבלתי פורמלי לפעילות. הוא הציג את המתווה לחזרה לפעילות שכולל שמירה על הקפסולות של בית הספר גם בתנועות הנוער, עיבוי מערך ההדרכה, מינוי ממונה קורונה בכל סניף, יצירת מערך הדרכה שיעביר את עיקרי הנחיות הבריאות עד לרמת החניכים, וכן פעולות לקטיעת שרשראות הדבקה אם יתגלה חניך חולה בקורונה.

"הנוער הוא כח שיכול לחולל שינוי מבחינת ההסברה. מדובר על רתימה של 500 אלף בני נוער לטובת האתגר של מדינת ישראל. תנועות הנוער הן לא הבעיה אלא הפתרון", אמר גרוס.