בנימין נתניהו וזאיד בן רשיד אלזיאני לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (רביעי) עם שר המסחר, התעשייה והתיירות של בחריין השייח' זאיד בן רשיד אלזיאני.

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה נתניהו: "אלה ימים נפלאים. זה היום שבו אנו ממשים את השלום, בזכות ההחלטה האמיצה שקיבל המלך חמד. בזכות האנרגיה יוצאת הדופן והיוזמה של בחריינים וישראלים שרוצים מאוד לחבק זה את זה, להכיר זה את זה, ולעשות עסקים זה עם זה בתיירות, במסחר, בתעשייה. עליי לומר שיש לך כמה תחומים, ואתה מצליח בהם מאוד.

''חתמנו על מספר הסכמים, ויש עוד בקנה. אך חשובה מזה היא ההבנה שזה שלום אמיתי בין עמינו. שלום שיביא ליתרונות כלכליים שאי אפשר היה אפילו לדמיין רק לפני מספר חודשים, אך עתה הם קורמים עור וגידים. זה ירחיב את מעגל השלום לא רק לעמינו אלא לכל מדינות המזרח התיכון ואולי מעבר. אז ברוח השלום, השגשוג, שיתוף הפעולה והידידות, אני מברך אותך - ברוך הבא", אמר נתניהו לשר הבחרייני.

ראש הממשלה שיבח את הנשיא האמריקני דונלד טראמפ ואת "צוות השלום המוכשר שלו, שראויים לקרדיט על שהביאו את הסכם השלום הזה. הייתי אומר שהוא פורח בהרבה דרכים, כולל בנושא נגיף הקורונהֿ - נדון גם בשיתוף פעולה בנושא הזה, משום שגם כאן, דברים זזים בקצב מהיר מאוד. כפי שאתה יודע, התחילו לחסן בבריטניה. אנחנו צופים להתחיל בחיסונים בעתיד הקרוב מאוד גם''.

נתניהו ציין כאמור כי החיסונים יגיעו לישראל בקרוב, ''אנחנו נתחיל את הפעולה, זה עוד ייקח זמן עד שנוכל להשלים אותה באופן משמעותי, אבל אנחנו צריכים לשמור על הכללים עד אז. זה עוד לא 'סוף הקורס', לא להיכנס לאווירת סוף קורס, אבל הסוף נראה בעין".