הצעדים הראשונים בפתיחת העסק

החלטת להגיד שלום למשרד, לבוס ולשגרה השוחקת ולצאת ליוזמה עצמאית משלך? מדובר בצעד אמיץ שטמון בו לא מעט פוטנציאל

תגיות: עסקים
תוכן שיווקי , ט"ז בכסלו תשפ"א

הצעדים הראשונים בפתיחת העסק-ערוץ 7
פיתוח עסק
FREEPIK

החלטת להגיד שלום למשרד, לבוס ולשגרה השוחקת ולצאת ליוזמה עצמאית משלך? מדובר בצעד אמיץ שטמון בו לא מעט פוטנציאל.

עם זאת, חשוב שנזכור כי התחרות בעולם העסקים הישראלי היא אינטנסיבית ועסקים רבים קורסים במציאות הכלכלית המורכבת. כדי להתבלט בין כולם ולשמור על נפח מכירות יציב ומניב, עלינו להישאר כל הזמן עם אצבע על הדופק ולהקים את העסק הצעיר שלנו על יסודות יציבים.

אם כבר התחלת בשלבי התכנון הראשונים של היוזמה שלך, אלו כמה נקודות ששווה להכניס אל מערך השיקולים שלך.

ללמוד היטב את השוק

יוזמות רבות קמות ונופלות במהירות. אחד הגורמים המרכזיים לכך הוא אי המוכנות של יזמים להעמיד את החלומות שלהם במבחן המציאות. גם אם נדמה לנו שעלינו על רעיון המאה, חשוב שנלמד לצאת מתוך הראש שלנו ולבדוק האם קהלי היעד שלנו אכן חושבים כמונו. עריכת מחקר שוק קפדני תאפשר לנו להעריך את סיכויינו ולבדוק את הכדאיות. לפני שנתחיל להשקיע הון תועפות בתכנון, ייצור, שיווק והעסקת עובדים, זהו צעד קריטי.

לברר את דרישות הרשויות

בעוד שעסקים רבים אינם דורשים כל רישוי מיוחד, כמו שירותי תרגום, קואוצ'ינג או סדנאות יצירה, יש לא מעט תחומים בהם יידרשו לא מעט צעדים בירוקרטיים לפני שנוכל להתחיל לפעול באופן חוקי ומסודר. בין אם החלטת לפתוח קונדיטוריית בוטיק או להציע סדנאות בישול לזוגות וקבוצות, יש לברר מה נדרש להשגת אישורים ממשרד הבריאות. גם בתעשיית הקוסמטיקה והתוספים, בעבודה עם בעלי חיים או בתעשיית טיהור המים ופינוי הפסולת, למשל, יידרש מאיתנו רישיון עסק על מנת להתחיל לפעול. לא משנה באיזה תחום החלטת לבחור, חשוב לאסוף את כל המידע ולקבל ייעוץ שיאפשר לך להבטיח שכל תהליכי הרישוי מולאו.

להשקיע בשיווק בכל החזיתות

כדי להתחיל לחשוף את הרעיון החדש שלך לקהלים הרלוונטיים, שיווק הוא המפתח. חשוב שנפעל במגוון אפיקים במקביל ונמצה את המיטב מהפוטנציאל השיווקי שלנו.

  • בניית רשתות נטוורקינג ושיתופי פעולה עם קולגות יאפשרו לך לקבל הפניות איכותיות של צרכנים המחפשים בדיוק את מה שיש לך להציע.
  • הנוכחות שלך בדיגיטל יכולה לחשוף את המותג לאלפי משתמשים מדי יום. הקמת אתר וקידומו, עבודה תוססת ברשתות החברתיות וייעוץ מקיף על ידי סוכנות דיגיטל מקצועית ומנוסה יאפשרו לך לקחת את המותג לשלב הבא.
  • אם העסק שלך ממוקם במרכז מסחרי גדול, חלוקת פליירים בסביבה תאפשר לך להפוך למוקד מוכר בקהילה הקרובה. לקהלים אלו פוטנציאל משמעותי להפוך ללקוחות קבועים.

להיעזר ברואה חשבון

כדי להימנע מעוגמת נפש ואי סדר שעשוי לשבש את הפעילות העסקית שלך, חשוב שניעזר ברואה חשבון שיסייע לנו לוודא שאנו מדווחים כראוי על הכנסותינו לרשויות המס וכי אנו ממצים את כל האפשרויות העומדות לרשותנו במסגרת החוק כדי לנהל את כספינו באופן יעיל ומשתלם. זהו בסופו של דבר היסוד שעליו בנוי העסק שלנו.