מראדונה מת בגלל רשלנות רפואית?

רופאו האישי של אגדת הכדורגל שמת מדום לב בגיל 60 נמצא תחת חקירה. החשד: מוות ברשלנות. "היה חייב להיות בהשגחה בבית החולים"

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשפ"א

מראדונה מת בגלל רשלנות רפואית?-ערוץ 7
מראדונה. מת בשל רשלנות רפואית?
צילום: פלאש 90

שבוע עבר מאז מת גדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים, דייגו ארמנדו מראדונה בגיל 60 לאחר שלקה בליבו ושאלה גדולה מרחפת באוויר - האם יכול היה להישאר בחיים בכל זאת ומת אך ורק כתוצאה מרשלנות רפואית?

מיד לאחר שנקבר מספר 10 הארגנטינאי בהלוויה המונית שהתקיימה על אף מגבלות הקורונה, נלקח לא אחר מאשר רופאו האישי של מראדונה, לאופולדו לוקה לחקירה לאחר שנטען נגדו כי הזניח את כדורגלן העבר וכי הביא במו ידיו למותו של אגדת כדורגל מהגדולים ביותר שידע הענף הפופולרי בכל הזמנים.

על פי דיווחים שונים בכלי תקשורת בעולם, חייו של מראדונה יכלו להמשיך גם לאחר התקף הלב, עם טיפול רפואי נכון יותר.

הכל החל כאשר מראדונה אושפז בשבועות האחרונים בבית החולים ונאלץ לעבור ניתוח בראש להוצאת קריש דם. על אף שלא התאושש לגמרי, שוחרר מראדונה על ידי רופאו האישי מבית החולים ונילקח אל ביתו שבטיגרה.

על פי הדיווח, בביתו שבטיגרה לא היו תנאים נאותים למצבו הגופני הרעוע של מראדונה, כאשר אפילו שירותים תקינים לא היו בנמצא ואגדת הכדורגל נאלץ להשתמש בשירותים כימיים.

על פי החקירה, ליבו של אגדת הכדורגל הארגנטינאית שמזוהה עם נאפולי האיטלקית גם, פסק מלפעום והיה בתפקוד של 38 אחוזים בלבד ולחץ דם גרוע ביותר. גם הצוות הרפואי הצמוד שהשגיח עליו לא יכול היה לעשות דבר ובארגנטינה אמרו כי שחרורו מבית החולים בחיפזון הוא שהביא למותו הטראגי לבסוף.

רופאו האישי של מראדונה הגן על עצמו כשאמר: "היו לו קצת בעיות לב לפני חודשיים, אבל המצב לא היה מדאיג. הוא מסוג האנשים שדברים כאלה עלולים לקרות להם במוקדם או במאוחר".

לדבריו, אם מצבו של מראדונה היה קשה, לא היו מאפשרים לו להשתחרר מבית החולים. "האם הוא היה חייב שיהיה לו אמבולנס ומכשיר החייאה מחוץ לדלת? לא. אם כך היה, קרדיולוג לעולם לא היה משחרר אותו מבית החולים. אם זה היה אבא שלי, עדיין היה מטפל בו באותה צורה בה טיפלתי בדייגו. טיפלתי בו כאילו היה אבי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il