פוטין הורה: מבצע חיסונים נגד קורונה - בשבוע הבא

נשיא רוסיה לסגנית ראש הממשלה: "תתחילי במבצע ההמוני בשבוע הבא, נתחיל לעבוד".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשפ"א

פוטין הורה: מבצע חיסונים נגד קורונה - בשבוע הבא-ערוץ 7
חיסון לקורונה. אילוסטרציה
צילום: iStock

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה היום (רביעי) להתחיל במבצע חיסונים נרחב נגד נגיף הקורונה.

פוטין אמר לסגנית ראש הממשלה הרוסי: "תתחילי במבצע ההמוני בשבוע הבא, נתחיל לעבוד".

הנחייתו של פוטין מגיעה שעות ספורות לאחר שהסוכנות הרגולטורית של בריטניה לאישור תרופות ומוצרי בריאות אישרה את השימוש בחיסון נגד קורונה של חברות "פייזר" ו-''Biontech''.

בריטניה הופכת למדינה הראשונה שמאשרת את החיסון של פייזר, ואזרחי הממלכה יוכלו לקבל את החיסון החל מהשבוע הבא. הראשונים לקבל את החיסון בממלכה יהיו עובדי מערכת הבריאות.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, אמר כי אלו "חדשות נפלאות. החיסון יהיה זמין ברחבי הממלכה כבר בשבוע הבא - צעד ראשון לעבר חזרה לשגרה".

נזכיר כי ישראל הגיעה עם פייזר לסיכום על רכישת שמונה מיליון חיסונים שיספיקו ל-4 מיליון אזרחים. לבריטניה יש מספיק מנות חיסון שיאפשרו לחסן 20 מיליון אזרחים, כאשר מנות נוספות צפויות להגיע בקרוב.

לא ברור מתי יגיע המנות לישראל, וייתכן שהחיסונים הראשונים יגיעו לכאן קודם כל מ"מודרנה", ממנה רכשה ישראל כמיליון וחצי חיסונים שיספיקו ל-750 אלף איש.

בשבוע שעבר עדכנה פייזר כי יעילות החיסון היא 95%, מעט יותר מהמתחרה מודרנה. יעילות החיסון נמצאה עקבית בין כל המשתתפים ממוצאים שונים, ללא תופעות לוואי משמעותיות. בחברת מודרנה עדכנו כי יעילות החיסון היא דומה ועומדת על 94.5%.

אתמול אובחנו בישראל 1,182 חולי קורונה חדשים ושיעור הבדיקות החיוביות הוא 1.9%. ישנם 266 חולים שמצבם מוגדר קשה ו-94 מונשמים. מניין הנפטרים מאז פרוץ המגיפה עומד על 2,877 בני אדם.