זמן רנה
זמן רנהצילום: עמותת קול רנה

מורים ותלמידים בבית הספר לחינוך מיוחד ''גולני'' בבית שאן, בנו קופסאות איחסון במטרה לשמור בהן טלפונים סלולריים בעת מפגשים משפחתיים וחברתיים.

לאחר בניית עשרות קופסאות שהפכו לפופולריות, בחרו בבית הספר להפיץ את הקופסאות בכל רחבי הארץ בעזרת עמותת "קול רנה", וכך נהנים רבים מזמן איכות משפחתי ללא פלאפונים.

הפרויקט מתקיים לעילוי נשמת רנה שנרב הי"ד שנרצחה בפיגוע בבנימין לפני כשנה וחצי. חברותיה ובני משפחתה של רנה סיפרו במהלך השבעה כי בתקופה שקדמה לפיגוע בו נרצחה רנה היתה מוטרדת מהחיבור האינטנסיבי לטלפונים ניידים.

רנה הציבה לעצמה יעד - להגיע לכיתה י''ב ללא סמארטפון כדי לחסוך שעות מסך לטובת חיבור אמיתי וחזק יותר עם החברות והעולם מסביב. "לצערנו היא נרצחה כחודש לפני שעלתה לכיתה י''ב ונראה היה כי העניין הזה נשאר מעין צוואה שלה אלינו", סיפרו בני המשפחה.

בסיוע עמותת "קול רנה" פותחה לאחר הרצח אפליקציה ייחודית בשם "זמן רנה". האפליקציה סופרת את זמן הניתוק של האדם ממכשיר הנייד שלו, מאפשרת לו לצבור שיאי זמן חדשים ללא הנייד ואף מעדכנת בכל זמן נתון כמה זמן היה לאדם ניתוק מהמכשיר הסלולרי שלו ביום, בחודש ובשנה האחרונות, באופן מצטבר.

הודעה מרגשת שהגיעה בימים האחרונים לעמותת "קול רנה" השאירה את חברי העמותה ובני משפחת שנרב ללא מילים מהתרגשות. "אנחנו זוג צעיר וקבענו על זמן זוגי יומי שבו אנחנו מתנתקים מהפלאפונים כדי להתחבר ולשמוע איך עבר היום", נכתב בהודעה שהסתיימה עם טיפ מהזוג השולח לזוגות נוספים "שימו את הקופסה של 'זמן רנה' על שולחן מרכזי בבית וכך תזכרו את 'זמן רנה' היומי שלכם".

לקראת חנוכה יוצאת משפחת שנרב בקמפיין "מתנתקים בשביל להתחבר" ומזמינים את הציבור להניח את הטלפונים בצד בזמן הדלקת נרות ולהתחבר יחד כל המשפחה.