מקיימים את ההבטחה. נשיא צ'כיה מילוש זמאן
מקיימים את ההבטחה. נשיא צ'כיה מילוש זמאן צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שגריר צ'כיה בישראל, מרטין סטרופניצקי, העביר היום (רביעי) לראש המערך המדיני אסטרטגי במשרד החוץ, אלון בר, איגרת ובה הודעה רשמית על פתיחת משרד דיפלומטי של צ'כיה בירושלים.

לדברי השגריר מדובר בקיום הבטחה שנתן נשיא צ'כיה, מילוש זמאן, לפני כשנתיים.

לאחר קבלת האיגרת שוחח שר החוץ אשכנזי עם עמיתו הצ'כי, תומס פטריצ'ק והודה לו על החלטת ממשלת צ'כיה לפתוח משרד דיפלומטי רשמי בעיר ירושלים.

במהלך השיחה הביע שר החוץ אשכנזי את הערכתו לידידות האמת ולתמיכה האיתנה שישראל זוכה לה מממשלת צ'כיה וכן על המחויבות המשותפת בין העמים לחיזוק השותפות באמצעות שיתופי פעולה ביטחוניים, כלכליים, מסחריים, תיירותיים וטכנולוגיים וכן שיתופי פעולה במאבק העולמי בנגיף הקורונה.

"מדובר בצעד חשוב המעיד על הידידות בין העמים ועל ההכרה בירושלים כבירת מדינת ישראל והעם היהודי. ירושלים תישאר בירתנו לנצח. כולי תקווה כי נחנוך במהרה את הנציגות הצ'כית בירושלים ונראה את דגלי המדינות מתנוססים מעל משרדי הנציגויות בבירות שתי המדינות, כאות לידידות האמיצה ולשותפות האסטרטגית בין המדינות", אמר אשכנזי.

החלטה זו של ממשלת צ'כיה מצטרפת למדינות שהודיעו בשלושת חודשים האחרונים על פתיחת שגרירויות בירושלים - קוסבו, סרביה, רפובליקה דומיניקנית ומלאווי.

השר אשכנזי גם בירך את שגריר ישראל בפראג, דניאל מרון, על ההישג הדיפלומטי החשוב שהוא תוצאה של המאמץ הדיפלומטי של משרד החוץ והשגרירויות ברחבי העולם להכרה בירושלים כבירת ישראל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו