העלייה לקבר יוסף
העלייה לקבר יוסף צילום: דוברות

הלילה התקיימה כניסה מצומצמת לקבר יוסף, על פי כללי הקורונה על פי תוכנית מסודרת שהוגשה על ידי מועצה אזורית שומרון בתיאום עם חטיבת שומרון ואושרה על ידי משטרת ישראל לפי כללי משרד הבריאות.

הכניסה התקיימה בפרשה בה מוזכר כי יעקב מגיע לשכם וקונה את חלקת השדה בה יושב היום קבר יוסף.

בין הנכנסים היה גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ יצחק פינדרוס ( יהדות התורה) ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס), חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, ומח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג.

"אנחנו מגיעים לכאן כגנבים בלילה וזה לא קל", אמר במקום ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן. "אנו מצפים מממשלת ישראל, על כל מרכיביה השונים, להפסיק לריב אחד עם השני וללמוד עוז וגבורה מיוסף הצדיק שהיה משביר והיה אמיץ ובתור יהודי מבור הכלא הגיע לנהל את כל העולם. הדבר קרה בזכות זה שהוא לא פחד מהגויים ועשה מה שהקב"ה אמר לעשות. אני קורא לממשלה להתחזק ולחזור בצורה מלאה לקבר יוסף, כדי שישיבת קבר יוסף תוכל לחזור לפעול מכאן בצורה מלאה. אנחנו מגיעים לכאן כשליחים של כל עם ישראל בארץ ובחוץ לארץ".

חבר הפרלמנט מאיר חביב סיפר, "אני מאוד נרגש. זו פעם ראשונה בחיי שאני מבקר בקבר יוסף. אתם עושים עבודת קודש, אלה השורשים של העם היהודי ואנחנו נעשאר כאן לנצח. בעזרתכם אנחנו נהיה בכל ארץ ישראל ובעיקר בקבר יוסף שכל כך קשור אלינו. הלוואי שהברכות של יוסף הצדיק יישרו על כולנו ועל כל עם ישראל".

ח"כ פינדרוס הוסיף, "כמו שאמר המארח ראש המועצה יוסי דגן, בדיוק בפרשה הזו שיעקב אבינו קנה את המקום הזה ואת הבן שאהב מכולם ציווה שיקברו פה, באנו לפה להתפלל שתהיה סיעתא דשמיא, שעם ישראל יחזור לפה כולל התורה כולל התפילה, כל הבנים שגלו מהמקום הזה יחזרו לכאן בצורה בטוחה, לא כגנבים בלילה. על זה אנחנו מתפללים שיבוא במהרה".

ח"כ אוריאל בוסו סיכם, "יעקב ובניו, כשיוסף הצדיק נפרד סמל של מסירות נפש סמל של הרצון להיאחז בארץ הקודש, בארץ ישראל גם כשזה לא הולך בקלות ובייסורים קשים ומרים. אנחנו סמוכים ובטוחים שכל ממשלות ישראל - ולא משנה מי יושב בשלטון האמריקאי - ייאחזו ביוסף הצדיק בשכם ויקימו מחדש את ישיבת יוסף הצדיק. זו חובת השעה, זה המגן שלנו וזה צריך להיות מבחינתנו מרכז הארץ".