ג'ו ביידן
ג'ו ביידןצילום: רויטרס

רשת "פוקס ניוז" חושפת כי רשת CNN קיבלה את המידע על השערוריות שנקשרו לשמו של האנטר ביידן, בנו של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן, אך ראשי הרשת האמריקאית, שידועה בהתנגדותה הנחרצת לנשיא טראמפ, החליטו להשתיק את הסיפור ולא לפרסמו.

ארגון "פרויקט וריטאס", ארגון ימין קיצוני שהוקם בשנת 2010 במטרה לחשוף את ההטייה והשחיתות בתקשורת האמריקאית, חשף הקלטות של שיחות ועידה בין ראשי רשת CNN בה הם נשמעים משוחחים על פרשיית האנטר ביידן אך מחליטים שלא לפרסם אותה, כלל הנראה על מנת לא לפגוע בסיכוייו של אביו לזכות בבחירות לנשיאות.

"ברור שאנחנו לא מתקדמים עם סיפור ה'ניו יורק פוסט' כרגע על האנטר ביידן. זה יעניק לימין את הלגיטימציה על מה לדבר היום. ברור שעורך דינו של האנטר ביידן צוטט במאמר ה'ניו יורק פוסט' ואנו רק נמשיך לדווח שאלו בדיוק הדברים שהנשיא הועמד להדחה בגללם, אלו הדברים שועדות הסנאט הסתכלו עליהם ולא מצאו שום דבר רע באינטראקציות של ג'ו ביידן עם האוקראינים, וכעת יש להם תכתובות דואר אלקטרוני שאולי הייתה פגישה עם מישהו מבוריסמה (חברת האנרגיה האוקראינית בה היה מעורב האנטר ביידן). זה נראה סוג של 'חלום-חזון' של רודי ג'וליאני כיצד לזרוק דברים על הקיר בימים האחרונים האלו של הקמפיין", נשמע בהקלטות אומר ראש המערכת הפוליטית ברשת CNN דייוויד צ'אליאן, שמשמש גם כסגן נשיא הרשת, במהלך שיחת ועידה ב-14 באוקטובר.

על פי הדיווח ב-"פוקס ניוז" במהלך אותה שיחת ועידה שהוקלטה נשמע סגן נשיא בכיר CNN והיועץ המשפטי דייוויד ויגילנט אומר לנשיא הרשת ג'ף צוקר כי "עלינו להיזהר מאוד" לגבי הסיקור של סיפור האנטר ביידן, ואף זעם על מגי הברמן, כתבת ואנליסטית CNN, ששיתפה את הדיווח של ה"ניו יורק פוסט" בטוויטר. "מה לעזאזל מגי הברמן וג'ייק שרמן (כתב האתר "פוליטיקו") עושים כאשר הם מצייצים מחדש את הסיפור הזה?", נשמע ויגילנט אומר.

מייסד ארגון "פרויקט וריטאס", ג'יימס אוקיף, התראיין ביום רביעי בערב לתוכנית של שון האניטי ב"פוקס ניוז" ותהה "מדוע 'ברור' כל כך כי אסור לנו לדווח על דבר בעל ערך חדשותי הקשור לבנו של ג'ו ביידן?", שאל אוקיף.