עמיר פרץ
עמיר פרץצילום: Tomer Neuberg/Flash90

שר הכלכלה עמיר פרץ הצהיר הבוקר (חמישי) בראיון לקרן מרציאונו בגלי צה"ל, כי הוא מתכוון להתמודד בבחירות לנשיאות המדינה בקיץ הקרוב.

"אני המתמודד הטוב ביותר", אמר פרץ והוסיף, "זה אחד התפקידים שאני יכול למלא בשל היכולת שלי ליצור הידברות - החרדים, החילונים, הימנים, השמאלנים - כולם יודעים להעריך את עמדותיי, אפילו כאלה שמתנגדים להן".

לא מדובר בהכרזה מפתיעה מאחר שבחודשים האחרונים פרץ מנהל מגעים עם גורמים פוליטיים שונים במטרה לגבש תמיכה במועמדותו.

סוגיית התמודדותו של פרץ לנשיאות עלתה גם במשא ומתן בינו ובין בני גנץ על הצטרפות העבודה ל"גוש כחול לבן" בממשלת הרוטציה, והנושא הוסכם בין הצדדים.

בשבועות האחרונים עלו מספר שמות של מתמודדים אפשריים לנשיאות המדינה, לקראת תום כהונתו של הנשיא העשירי רובי ריבלין בחודש יולי הקרוב.

בין השמות שעלו כמועמדים מטעם עצמם או על ידי גורמים במערכת הפוליטית ניתן למנות את השר לשעבר שמעון שטרית שהכריז רשמית על מועמדות; מרים פרץ ששמה עלה בשנים האחרונות מספר פעמים בהקשר זה אך טרם הודיעה רשמית כי בכוונתה להתמודד; יו"ר הסוכנות יצחק (בוז'י) הרצוג, בנו של הנשיא לשעבר חיים הרצוג, אשר פועל גם הוא לגיבוש תמיכה במועמדותו אך טרם הכריז עליה; וכן שם חדש יחסית שעלה בהקשר זה השבוע, הזמר הפופולרי יהורם גאון.