ליצמן: נמשיך בבלוק עם נתניהו

שר השיכון יעקב ליצמן טען כי אינו רואה אפשרות שנפתלי בנט מצליח להרכיב ממשלה ללא יאיר לפיד, עליו מטילה יהדות התורה ווטו מוחלט

בן שאול , י"ז בכסלו תשפ"א

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מחדשים את בלוק הימין? שר השיכון יעקב ליצמן (יהדות התורה) טען הבוקר (חמישי) כי אינו רואה אפשרות שח"כ נפתלי בנט מצליח להרכיב ממשלה ללא מפלגת 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד.

"בנט צריך להוכיח שיש לו ראש ממשלה בלי לפיד, ואני לא רואה את זה. לפיד הוא עדיין וטו מוחלט מבחינתנו", אמר.

בדבריו התייחס להיתכנות ההרכבה המחודשת של בלוק הימין ואמר כי "עד היום הלכנו בבלוק של נתניהו, מניח שנמשיך ללכת בבלוק אם יהיה".

מוקדם יותר טען יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד כי מקרב סיעות האופוזיציה הוא בעל הסיכויים המרביים להקים ממשלה.

"ביום הכי גרוע שלי אנחנו כפול בגודל מהבאים אחרינו. אני קורא למי שיש לו את הניסיון לבוא ולהתכנס תחתינו", אמר.

בדבריו עקץ את נפתלי בנט וטען כי יחבור לנתניהו. "עד היום הפעמים היחידות שימינה לא הלכו עם נתניהו היה כשהוא לא קרא להם. לא יודע איך נפתלי בנט יעמוד בלחץ הפנימי ללכת לנתניהו".

ב'ימינה' תקפו בתגובה ואמרו כי "מוטב היה אם יאיר לפיד היה מצליח לשים את האגו בצד, לחדול מהמאבק הפוליטי על כיסא ראשות הממשלה ולנהל מאבק אמיתי עבור עם ישראל השרוי במשבר מהחמורים שידענו. ימינה תמשיך לעסוק רק במה שחשוב באמת: קורונה, כלכלה ואיחוד העם".

מכחול לבן נמסר: "לפיד לא היה ולא יהיה אלטרנטיבה לראשות הממשלה. אין לו שום סיכוי להקים ממשלה. מאז ומתמיד ברח מאחריות גם כשכיהן כשר אוצר כושל. מנהיגות ממנו והלאה ולכן ימשיך לצעוק מהיציע - שם אין אחריות. גנץ היחיד שיוביל את מחנה המרכז בבחירות הבאות".