נלחמים על התואר

המשבר הכלכלי בעקבות הקורונה אינו פוסח על אף אדם או גוף בארץ ובעולם כולו, ובתוך כך גם ציבור הסטודנטים בארץ נפגע מאוד.

רבים מהם איבדו את עבודתם או שהוריהם התומכים בהם כספית נקלעו לקשיים. גם קרנות סיוע לסטודנטים הושפעו מהמצב.

בעקבות זאת הוחלט בעמותת 'ידידי המרכז האקדמי לב' לצאת למבצע גיוס המונים למען הסטודנטים של המרכז האקדמי לב שהחל השבוע.

"קיבלתי פטור משירות צבאי כדי לטפל באבא נכה שסובל גם ממחלה קשה ובאמא שלי שגם היא לא עובדת משום שגם היא נכה" מספר ג' סטודנט במרכז האקדמי לב. "הם בדירוג א' ברווחה וברור שאין לי למה לדבר איתם על תמיכה כספית בלימודים. בניגוד לחברים שלי, לי אין מענק שחרור שיכל לסייע במימון הלימודים. התמרון בין עבודה שהפכה ללא יציבה בגלל המצב ובין הלימודים התובעניים, הביאו אותי למצב שאני פשוט לא מצליח לסגור את החודש."

מ', סטודנטית נוספת -החלה לעבוד בניקיון כדי שתוכל להמשיך ולממן את לימודיה, סיפרה: "אני לומדת ביום ועובדת בניקיון בלילות אבל זה לא מספיק לממן לעצמי את המחייה והלימודים. גדלתי במשפחת רווחה ובשלב מסוים כשהייתי ילדה הועברתי למשפחת אמנה עד שהגעתי לתיכון במסגרת של פנימייה. ההורים שלי גרושים ונכים וברור שלא שייך לחשוב אפילו לבקש מהם עזרה כלכלית״.

קמפיין גיוס ההמונים החל השבוע ומטרתו לסייע לסטודנטים במרכז האקדמי לב לסיים את לימודיהם בצל המשבר הכלכלי באמצעות קבלת מלגות לסטודנטים מתאימים.

"בעקבות משבר הקורונה אשר משפיע על כל תחומי החיים, נראה כי סטודנטים רבים אינם מצליחים לעמוד בעומס הלימודים לצד התשלומים. חלק ניכר מסטודנטים הם בעלי משפחות ועול הפרנסה מונח על כתפיהם. כיוון שהדרישות האקדמיות והלימודים התורניים מחייבים השקעה מלאה בלימודים, קשה להם להתפרנס במהלך הלימודים״, נמסר.

"המרכז האקדמי לב מעניק מלגות לסטודנטים, אך לאחרונה בעקבות משבר הקורונה נפגעו מקורות המימון למלגות אלה. התוצאה היא חשש לפרישה מהלימודים של רבים שכבר החלו ללמוד וכמובן שהדבר יגרום נזק לכלכלה הישראלית ולמערכת כולה".

"במרכז האקדמי לב לא מתפשרים על איכות אקדמית, לא על לימודי תורה ברמה גבוהה וגם לא על האווירה המתאימה לציבור החרדי והדתי. זה לא רק שילוב של תורה ואקדמיה, אלא גם חתירה למצוינות. בשני הנושאים, השילוב הזה הוא סוד ההצלחה של המרכז האקדמי לב, כפי שמעידים בוגריו. אני מעריך את יוזמתם של ארגון ידידי המרכז האקדמי לב, המבין את צרכיהם של הסטודנטים ופועל למענם", הוסיפו במרכז.

לינק לאתר לתמיכה בסטודנטים

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו