עוזרים למזל-טוב לבחור בחיים

למזל-טוב זהבי, בת 68 מהוד השרון, יש בעל אוהב, ארבעה ילדים, והמולה תמידית של נכדים ונינים אשר מקיפים אותה

תוכן שיווקי , י"ז בכסלו תשפ"א

עוזרים למזל-טוב לבחור בחיים-ערוץ 7
מזל זהבי
אסף פרידמן

למזל-טוב זהבי, בת 68 מהוד השרון, יש בעל אוהב, ארבעה ילדים, והמולה תמידית של נכדים ונינים אשר מקיפים אותה.

למזל-טוב תשוקה למטבח, בו היא מרעיפה אהבה ומטעמים על יקיריה, ואהבה גדולה לארץ ישראל הטובה, בה היא עדיין אוהבת לטייל, ככל שבריאותה מאפשרת.

בשנים אלו, שאמורות להיות שנות הזהב והרוגע, לאחר שלמעלה מעשור גידלה על ברכיה עשרות ילדים במשפחתון שניהלה, נאלצה מזל-טוב לצאת לפרויקט חייה: חיפוש אחר תורם כליה מתאים, שיציל את חייה.

לפני כעשור התגלתה אצל מזל מחלה תורשתית, אשר פוגעת בתפקוד הכליות ובפעילותן: כליות פוליציסטיות . PKD- בשל המחלה נפגע בהדרגה תפקודן של שתי הכליות, אשר מפקדות כיום בתפקוד חסר העומד על 17% בלבד. תפקוד זה מוסיף ומדרדר במהירות, ותחזית הרופאים צופה כי בתוך חודשים ספורים הכליות של מזל יפסיקו לתפקד כליל, וחייה יעמדו בסכנה תוך תלות במכשירי דיאליזה.

תרומת כליה תציל חיים

האפשרות היחידה העומדת בפניה של מזל-טוב, להוסיף ולחיות באושר לצד בני משפחתה, היא קבלת כליה בריאה מתורם. לאחר שכל בני משפחתה של מזל נבדקו ונפסלו - בשל היותם נשאים של אותו גן שהביא למחלתה, נאלצת מזל-טוב לפנות אל חסדי עם ישראל, בתקווה כי יימצא מי שיהיה מוכן להציל את חייה.

חשוב לדעת: אדם בריא ומתאים יכול לתרום כליה בתהליך ניתוחי בטוח, ולהוסיף לחיות ולתפקד ללא כל מגבלות עם כליה אחת בגופו.

מזל
יח"צ

תורמים אשר עשו זאת בעבר מעידים כי חוסר הנוחות וההחלמה מן הניתוח, לצד החשש, מתגמדים נוכח האפשרות להציל חיים של נפש בישראל.

כל חייה מזל-טוב הייתה אדם שנותן, למשפחתה, לשכניה, לחבריה ולקהילה. תמיד שמרה על יחסים טובים עם סביבתה, טיפלה באהבה וגידלה על ברכיה תינוקות של זוגות צעירים, כאילו היו נכדיה שלה, והאמינה כי תוסיף לעשות כך עד לזקנה ושיבה טובה.

הקושי העיקרי שהמחלה גרמה למזל-טוב אינו הכאב התמידי והעייפות, המגבלה הפיזית ואפילו לא החשש בפני העתיד לבוא. הקושי העיקרי הוא התלות שנולדה בחסדי אנשים, והצורך לבקש דבר כל כך מהותי.

אלא שלמזל-טוב אין ברירה אלא להתגבר על הקושי והמבוכה- כי מזל יוצאת לקרב מכריע על חייה.

לבחינת התאמה וקבלת מידע: לתרום כליה למזל-טוב - שאלון תורמים