גלנט: בגרות חיצונית השנה - רק ב-5 מקצועות

שר החינוך לתלמידי התיכון: "מבטיח שנמצה את כל הכלים העומדים לרשותנו כדי לתת לכם, לכל אחת ואחד מכם, הזדמנות ראויה ואמיתית להצליח"

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשפ"א

גלנט: בגרות חיצונית השנה - רק ב-5 מקצועות-ערוץ 7
בחינת בגרות
צילום: ISTOCK

שר החינוך יואב גלנט הודיע היום (חמישי) על הקלה נוספת במתווה בחינות הבגרות השנה, וצמצום מספר המקצועות החיצוניים בהם יבחנו התלמידים ל-5 בלבד.

את ההודעה מסר השר גלנט בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו תחת הכותרת "בשורה לתיכוניסטים שלנו".

לדבריו, "שוחחתי אתכם בשבועות האחרונים, שמעתי מכם על הקשיים העולים בעקבות הסגר הממושך והלמידה מרחוק. שמעתי את החששות שלכם לקראת בחינות הבגרות".

"לאחר עבודת מטה נרחבת בנושא, הודעתי היום כי השנה יבוטל מקצוע בגרות חיצוני נוסף - כך שתבחנו ב-5 מקצועות חיצוניים בלבד. בנוסף, יבוצעו התאמות נוספות שכוללות צמצום של חומר הלימוד, מיקוד של החומר והגדלת הבחירה בשאלות הבחינה", הוסיף השר.

"אני מבטיח שאנו נמצה את כל הכלים העומדים לרשותנו כדי לתת לכם, לכל אחת ואחד מכם, הזדמנות ראויה ואמיתית להצליח", ציין גלנט.

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט הגיב להחלטת שר החינוך לצמצם את מספר הבגרויות בעקבות משבר הקורונה. "ברצוני לחזק את ההחלטה החשובה, חשוב שמשרד החינוך ימשיך להיות קשוב לצרכי התלמידים בתקופה מורכבת זו", אמר גלט.

לדברי גלט יש לצמצם את מספר הבגרויות באופן קבוע, "צמצום מספר הבגרויות יאפשר ביצוע עבודות חקר ולמידה אישית על ידי התלמידות והתלמידים, כך שיוכלו לפתח חשיבה עצמאית, חוקרת וביקורתית".

גלט ציין מהם המקצועות שישארו בעיניו במתכונת של בגרות - "מקצועות הליב"ה ויהדות כמובן שהיא חלק מהזהות שלנו". גלט המשיך להסביר על חשיבות הרפורמה ואמר כי "בעולם של המאה-21, הידע קיים ברשתות, האתגר הגדול הוא הענקת יכולות מחקר ועצמאות מחשבתית לכלל התלמידים".