בנימין נתניהו וזאיד בן רשיד אלזיאני
בנימין נתניהו וזאיד בן רשיד אלזיאני צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

שר התיירות, התעשייה והמסחר של בחריין זאיד אל-זיאני סיים את ביקורו בישראל בו הצהיר בין היתר כי ארצו לא תסמן מוצרים מיהודה ושומרון.

לדבריו, יש כוונה ליבא לבחריין תוצרת ישראל, אך בארצו אין שום רצון להיכנס להגדרות וגם תוצרת שמגיעה מיהודה ושומרון בשטחים שאינם מוגדרים הרשות הפלסטינית תסומן כישראלית.

"אנחנו מבחינתנו מעוניינים בקשר עם כל חברה ישראלית. איננו מתכוונים להטיל הגבלות או להיכנס לשאלות פוליטיות פנימיות. סחורה היא סחורה ואנחנו פתחנו דף חדש וחלק ביחסים מול ישראל", אמר השר.

הוא אף הזמין ישראלים לעבור לבחריין ואמר כי יתקבלו במדינה בזרועות פתוחות כדיירי קבע.

בביקורו בישראל התמקד אל זיאני בקידום האפשרות לתיירות ישראלית לבחריין ואף ציין בפני הבכירים המדיניים איתם נפגש, כי חרף חיסול מדען הגרעין האיראני מוחסן פחריזאדה, ישראלים שיגיעו לארצו יכולים להרגיש מוגנים ובטוחים.

לפי הדיווח של "רויטרס", ישראל מצפה לסחר עם בחריין בשווי של כ-220 מיליון דולר בשנת 2021, זאת מבלי להחשיב את העסקאות הביטחוניות והתיירות בין המדינות.

משלחת של אנשי עסקים וממשל מבחריין נחתה בנתב"ג צ'יקו כהן

ראש הממשלה בנימין נתניהו שנפגש אתמול עם שר המסחר, התעשייה והתיירות של בחריין, אמר בפתח הפגישה: "אלה ימים נפלאים. זה היום שבו אנו ממשים את השלום, בזכות ההחלטה האמיצה שקיבל המלך חמד. בזכות האנרגיה יוצאת הדופן והיוזמה של בחריינים וישראלים שרוצים מאוד לחבק זה את זה, להכיר זה את זה, ולעשות עסקים זה עם זה בתיירות, במסחר, בתעשייה. עליי לומר שיש לך כמה תחומים, ואתה מצליח בהם מאוד.

''חתמנו על מספר הסכמים, ויש עוד בקנה. אך חשובה מזה היא ההבנה שזה שלום אמיתי בין עמינו. שלום שיביא ליתרונות כלכליים שאי אפשר היה אפילו לדמיין רק לפני מספר חודשים, אך עתה הם קורמים עור וגידים. זה ירחיב את מעגל השלום לא רק לעמינו אלא לכל מדינות המזרח התיכון ואולי מעבר. אז ברוח השלום, השגשוג, שיתוף הפעולה והידידות, אני מברך אותך - ברוך הבא", אמר נתניהו לשר הבחרייני.

ראש הממשלה שיבח את הנשיא האמריקני דונלד טראמפ ואת "צוות השלום המוכשר שלו, שראויים לקרדיט על שהביאו את הסכם השלום הזה. הייתי אומר שהוא פורח בהרבה דרכים, כולל בנושא נגיף הקורונהֿ - נדון גם בשיתוף פעולה בנושא הזה, משום שגם כאן, דברים זזים בקצב מהיר מאוד. כפי שאתה יודע, התחילו לחסן בבריטניה. אנחנו צופים להתחיל בחיסונים בעתיד הקרוב מאוד גם''.

בנימין נתניהו וזאיד בן רשיד אלזיאני לע"מ