פרסום ראשון
רבנים: להתאחד לרשימה ציונית דתית - בלי הימין החדש

הרב דוד חי הכהן, הרב יעקב שטרנברג ורבנים נוספים קוראים למפלגות האיחוד הלאומי, הבית היהודי, עוצמה יהודית ו'נעם' לרוץ ברשימה אחת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשפ"א

רבנים: להתאחד לרשימה ציונית דתית - בלי הימין החדש-ערוץ 7
הרב דוד חי הכהן עם "יהדות התורה" לפני הבחירות הקודמות
צילום: דוברות

רבנים בציונות הדתית שהתאגדו לפורום "נאמני הציונות הדתית" קוראים לארבע המפלגות הדתיות - האיחוד הלאומי, הבית היהודי, עוצמה יהודית ונועם להתאחד תחת רשימה אחת ולא לרוץ עם מפלגת הימין החדש של נפתלי בנט.

אחד ממובילי המהלך הוא הרב דוד חי הכהן, ראש הישיבה הגבוהה "נתיבות ישראל" בבת ים שקרא בבחירות הקודמות להצביע למפלגת יהדות התורה.

הרב יעקב שטרנברג השותף גם הוא לקריאת הרבנים אמר לערוץ 7: "עד עכשיו ימינה לא היתה מפלגה דתית ועכשיו אחרי ההתבטאות של ח"כ כהנא שלא שלל את המפלגות החילוניות כמו יאיר לפיד ומרצ הבנו שהיא גם לא ימנית.

''אני מקווה שכלל המפלגות של הציונות הדתית יתאחדו ויהיו שותפים למהלך", הוסיף הרב שטרנברג וסיפר על כוונת הרבנים לקדם קמפיין אינטנסיבי לאיחוד ארבע המפלגות הדתיות.

מפלגת ימינה הגיבה לקריאת הרבנים לפצל את מפלגות הימין: ''מדינת ישראל במצב חירום. מיליון אזרחים מובטלים. המדינה דוהרת לקראת גל שלישי. הפלגנות והשנאה הפנימית מזכירה את שלהי ימי בית שני. ימינה בראשות נפתלי בנט תאחד את עם ישראל, תילחם בקורונה, ותשקם את פרנסת האזרחים. כל הכוחות הציוניים הטובים מוזמנים לתת כתף למאמץ הצלה זה".

מלשכתו של הרב דוד חי הכהן נמסר בתגובה: "הרב לא הוציא שום קריאה. חבל שאנשים בעלי אינטרס מוציאים דברים לתקשורת ללא סימוכין. פורום הרבנים שהוזכר לא מתעסק בנושאים פוליטיים כלל''.

מוקדם יותר השבוע רמזו במפלגת עוצמה יהודית שאין בכוונתם לרוץ ברשימה עם מפלגת הבית היהודי. יצחק וסרלאוף, מנכ"ל עוצמה יהודית, אמר כי ''בבחירות האלה עוצמה יהודית תפעל להתחבר עם אנשים שהמילה שלהם היא מילה ואין חשש שיפרו הסכמים או יבגדו בדקה ה-90. מכאן מתחילים''.

בתוך כך, סקר מנו גבע וחדשות 12 שפורסם הערב (חמישי) מעלה כי גוש הימין עומד על 67 מנדטים. הליכוד היא המפלגה הגדולה בישראל עם 30 מנדטים, מפלגת ימינה עם 21 מנדטים וסיעת יש עתיד מקבלת 17 מנדטים.

הרשימה המשותפת נחלשת ל-12 מנדטים, מפלגת כחול לבן של בני גנץ עם עשרה מנדטים. רשימת ש"ס זוכה בשמונה מנדטים וגם יהדות התורה עם שמונה מנדטים. מפלגות ישראל ביתנו ומרצ מקבלות כל אחת שבעה מנדטים.

ארבע מפלגות לא עוברות את אחוז החסימה: הבית היהודי, העבודה, דרך ארץ וגשר.

בחלוקה לגושים, מחנה הימין עם 67 מנדטים וגוש השמאל וליברמן עם 53 מנדטים.