כאשר אביו של אדולף היטלר יונונה החליט לקרוא לבנו התינוק על שם הצורר הנאצי, בוודאי היו לו שאיפות כי כאשר הילד הקטן יגדל הוא ישתלט על העולם, כפי שעשה האיש הנערץ עליו.

אלא שלפוליטיקאי כיום, שנבחר לפני מספר ימים לעמוד בראשות מחוז אומפונדיה בנמיביה בבחירות המקומיות "אין שום כוונה להשתלט על העולם", כדבריו.

אדולף היטלר יונונה, פוליטיקאי ממפלגת השלטון בנמיביה "סוואפו" שנאבקה בשלטון הקולוניאלי של המיעוט הלבן במדינה, נבחר בבחירות המקומיות לראשות מחוז אומפונדיה, וזכה לרוב מוחלט של 85 אחוזים בקרב כמעט 4500 תושבי המחוז.

מיד לאחר בחירתו הוא התראיין לעיתון הגרמני "בילד" והודה כי אביו העניק לו את השם המזעזע ככל הנראה עקב הערצתו לצורר הנאצי "אך ככל הנראה לא הבין מהן מטרותיו של היטלר".

הוא גם טען כי הוא עצמו לא מזדהה בשופ אופן עם האידיאולוגיה של הצורר הנאצי, והרגיע בחיוך כי אין לו "שום כוונות להשתלט על העולם", כפי שתיאר זאת. "בילדותי ראיתי בזה שם נורמלי לחלוטין. רק כאשר גדלתי הבנתי כי האיש הזה רוצה להכניע את כל העולם, ואין לי שום קשר עם הדברים האלו", אמר אדוף היטלר יונונה בראיון ל"בילד" הגרמני.

השם "אדולף" אינו נדיר בנמיביה, ותושבים רבים נקראים כך גם ללא קשר לצורר הנאצי. למרות שנבחר לתפקיד ציבורי חשוב, אמר אדולף היטלר יונונה כי אינו מתכוון לשנות את שמו. "כך אשתי קוראת לי, כך הציבור קורא לי, ואין לי שום כוונה לשנות אותו כעת", אמר יונונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו