מחלקת הקורונה בשערי צדק
מחלקת הקורונה בשערי צדק צילום: דוברות

מרכז המידע והידע הלאומי של אמ''ן קורא הבוקר (שישי) לעצור את ההקלות כדי לבלום את הזינוק בתחלואה.

"על מנת להמחיש את המחיר האפשרי של העלייה בתחלואה - בשיעור הגידול הנוכחי, על כל יומיים נוספים שבהם יישמר קצב ההדבקה הקיים, יידרש יום של סגר מלא כדי להשיב את המצב לקדמותו", נכתב בדוח אמ''ן.

על רקע העלייה במספר החולים המאומתים המתגלים מדי יום, קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון בשעה 15:00.

אמש דווח בערוץ 7 כי החיסונים של חברת ''פייזר'' עשויים להגיע לישראל כבר בשבוע הבא. ישראל שוקלת לאשר מיד את החיסון של "פייזר" ולהקדים בכך את ארצות הברית.

מסתמן שארבעה מיליון מנות חיסון יגיעו לישראל בימים הקרובים ויינתנו לאזרחים רק לאחר האישור של ה-FDA האמריקני שצפוי להתקבל ביום רביעי. מיד לאחר מכן יחל מבצע החיסונים.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי אמר אתמול כי כל ההגבלות נשקלות, כולל האפשרות להטיל סגר בחנוכה ואף עוצר לילי. "אנחנו בהחלט שוקלים אם להתקדם בתוכנית ששת השלבים, ואם לא להתקדם - במקרה הרע - לסוג לאחור".

בנושא החיסון לקורונה אמר מנכ''ל משרד הבריאות: "אנחנו נערכים כעת לקבלת חיסונים נגד קורונה ומשלימים את העבודה באמצעות מספר רב של מומחים באשר לסדר הקדימויות בחיסון, ונערכים לקבל את החיסונים שיגיעו בגל הקרוב בהיבט הלוגיסטי ובהיבט השינוע.

"יחד עם זאת, למרות שזה נותן איזשהו מקום לאופטימיות, אסור להיות שאננים. חייבים להמשיך לנהוג כשורה עם מסכות, היגיינה ומרחק. זה יכול להיות בעוכרינו", הדגיש פרופ' לוי.

מנכ"ל משרד הבריאות הביע חשש משילוב של הקורונה עם השפעת בחורף וקורא לאזרחי ישראל להתחסן מפני שפעת, "חודשי השיא עוד לפנינו. חוששים מעלייה בתחלואת השפעת עם הקורונה, זה יכול להכביד מאוד על בתי החולים''.