הטקס במוצאי שבת ארגון של בני עקיבא
הטקס במוצאי שבת ארגון של בני עקיבא צילום: דיקלה מרזר

במוצאי שבת האחרון, כמנהג המסורת, ציינו בני עקיבא את שבת הארגון בנושא "קול קרא והלכתי".
אך השנה, כשונה מהרגיל, בעקבות משבר הקורונה, בחרו סניפי עפולה לקיים את אירועי החודש בשידורים מרחוק.

במגרש אוהל מאיר התקיים מפקד חגיגי עם הכרזת שם השבט החדש, רפאל, וברכה מראש העיר.
לאחר מכן יצאה משאית עליה הוקרנו הסרטונים של חניכי התנועה. תודה מיוחדת לקומונריות, שושנה חן, הילה ואור, למדריכים, לחניכים ולצוותי הסניף.

תודה לראש העיר, אבי אלקבץ, לתמר דיגמי מנהלת אגף צעירים וקהילה, לחנן בן דוד מנהל מחלקת הנוער, ולדיקלה מרזר רכזת קהילת המשפחות ולכם ההורים על החיזוק לילדכם גם במציאות זו.

צילום: דיקלה מרזר

שמחתי להיפגש בבית אריאלה עם המשפחות החדשות שהצטרפו לקהילת מעגלי אור. חמש משפחות אשר עברו להתגורר בעיר עפולה בחצי שנה האחרונה. סיפרתי במפגש על השנה בה הקמנו את הגרעין וישיבת ההסדר יחד עם הרב שמואל דוד והרב יצחק בן פזי ועל העבודה המשותפת. את המפגש ארגנו והובילו רכזות הקהילה, רעיה ודיקלה.

זכיתי להביא לפני שנתיים את תוכנית 'מתגלים' לעפולה. השבוע התקיים מפגש הפתיחה לקבוצת המנהיגות הסטודנטיאלית בפוקוס מרכז הצעירים בעיר. קבוצת המנהיגות תתכנס אחת לשבוע למפגשי לימוד משותפים בנושאים שונים ובסוף התהליך יעמלו ויעבדו על פרויקטים משותפים לרווחת העיר.

הסטודנטים יקבלו מלגה משמעותית עבור הלימוד והתרומה על מנת להקל עליהם את ההוצאות בזמן לימודיהם. תודה ליאיר גנץ, ראש תוכנית מתגלים, לתמר דיגמי, מנהלת אגף קהילה וצעירים ולאיתי אליהו, מנהל פוקוס מרכז צעירים.

כחלק מיום השיוויון הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות הוזמן נועם גרשוני להעביר את סיפורו בפארק העירוני. נועם הינו טייס לוחם, ספורטאי שזה באליפות העולם וגיבור ישראלי. תודה לרשת "שחקים" אשר הביאה את סיפורו המרתק של נועם והעלתה את הנושא החשוב הזה לסדר היום.

שבת שלום ובריאות טובה,
שמרו על עצמכם,
חביב

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו