צפו: המפגש המרגש של זיו שילון והשר גלנט

לרגל יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה נפגש שר החינוך עם הפעיל החברתי ונכה צה"ל זיו שילון לשיחה על הקרבה וערכים

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשפ"א

במהלך יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה קיימו תלמידי מערכת החינוך בישראל מפגשים אישיים עם פצועי צה"ל ונפגעי פעולות איבה, במרחבים הווירטואליים והפיזיים.

במהלך הפעילות התקיים משדר מיוחד של שר החינוך, יואב גלנט עם זיו שילון, פצוע צה"ל, ששירת כקצין בחטיבת גבעתי ונפצע ברצועת עזה.

"רבבות פצועי צה״ל ונפגעי מערכות האיבה החיים עמנו היום נושאים על גופם יום יום, שעה שעה, את מחירה הכואב של תקומת ארצנו והגנתה", אמר השר גלנט, "גבורתם מצאה את ביטויה לא רק בשדה הקרב או במהלך השירות, היא ניכרת בעיקר בהתמודדות עיקשת ומרשימה אל מול אתגרי השגרה היומיומיים".

"רוחם האיתנה ודבקותם בחיים של פצועי ונכי צה״ל מפיחות בי בכל פעם מחדש השראה", הוסיף גלנט, "תעצומות רוחם הן מופת לחיקוי. סיפוריהם הם מעשי גבורה והקרבה המלמדים את כולנו, ובוודאי את התלמידים, פרק חשוב על התמודדות, על דבקות בחיים ועל ראיית הטוב. את כל אלו נכון שנעמיד בעשייתנו החינוכית שתציין את המועד החשוב הזה".

"הנתינה והערבות ההדדית הם חלק מרקמת הערכים שמלכדים חברה", הוסיף מנכ"ל משרד החינוך עמית אדרי, "הם יוצרים את החוסן שלה ואת השאיפה של כולנו ליצור באמצעותם חברת מופת. סיפורי הגבורה של פצועי ונכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שזורים באותם ערכים חשובים של נתינה, מסירות ומנהיגות. הם מהווים השראה ומופת בשביל כולנו. הנחלת הערכים היא חלק מהמשימה החינוכית הגדולה של המערכת, ויום ההוקרה מהווה הזדמנות משמעותית לחשוף את התלמידים לסיפורם האישי והמרגש של הפצועים והנפגעים ולתרומתם הגדולה למדינת ישראל".