יעלון ואיזנקוט
יעלון ואיזנקוט צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

בסוף השבוע האחרון הפתיע יו"ר תל"מ חבר הכנסת רא"ל (מיל') משה בוגי יעלון את המערכת הפוליטית, כאשר הכריז על ריצתו בבחירות הבאות כמפלגה עצמאית.

אם לא די בכך, הוא הוסיף וחשף את התוכנית לרוץ ביחד עם גדי איזנקוט, אשר טען מאוחר יותר כי טרם גובשה החלטה בנושא.

ח"כ יעלון התייחס למצב הפוליטי השברירי, הביע את דעתו על שותפו לדרך יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, ועל שותפו לשעבר רה"מ החליפי בני גנץ.

בראיון לרדיו 103FM התייחס הבוקר יעלון להכרזה על ריצה משותפת עם הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, ואמר: "אנחנו מתואמים ורואים את הדברים עין בעין", אך סייג: "גם אני לא קיבלתי החלטה וגם גדי איזנקוט לא קיבל החלטה".

יעלון הסביר, "סקרים ומחקרים מראים שכדי לפרוץ את הדרך ללא מוצא של אלה שחרדים לעתידה של מדינת ישראל ומבינים שהדרך היחידה היא לשים לקץ לשלטון נתניהו זה לבנות כוח. בסקר שאני עמדתי בראשו ואיזנקוט היה ועוד אנשים טובים - זו הדרך לפרוץ את העניין".

על יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד אמר: "הוא יכול להיות ראש ממשלה מצוין", אך הוסיף: "אנחנו כמה חודשים רצים, ולצערי אנחנו לא מצליחים להביא שהגוש שלא רוצה את נתניהו יגבר. הוא חושב שצריך לפעול לטובת המפלגה הטובה ביותר, היה סקר שכחול לבן מצטרפים אלינו אבל הגוש קטן. יכול להיות שאני מפריע ללפיד כשאני אצלו או להפך. אם נמשיך ללכת כך אז הממשלה הבאה תהיה בראשותו של נתניהו עם החרדים ובנט, ממשלה שמוכרת מהעבר, שלא אכפת לה מכרסום בדמוקרטיה, שתיתן חסינות והתגברות לנתניהו והשאר יהיה היסטוריה. הדרך צריכה להסתכל על גושים, האם אפשר להביא 61".

הוא הזכיר כי בינתיים בנט קיבל שמונה מנדטים משרידי כחול לבן. לדבריו לא בטוח שגנץ ירוץ נוכח הכישלון שלו. "בני גנץ וגבי אשכנזי אכזבו, קרסו. כשאין נחישות כל אחד מושך לאן שמושך ומסתכל מה הוא יכול להרוויח. פה צריך מנהיגות ולא היה. אני חושש מכך שגנץ ימשיך להתגלגל עם נתניהו בשבועות ובחודשים הקרובים. מי שיחליט מתי תהיינה בחירות זה נתניהו ששולט בלוח הזמנים הפוליטי משיקוליו האישיים". יעלון הביע תקווה שיצליחו ללכת לאי אמון קונסטרוקטיבי: "היה אפשר לעשות אם הייתה נכונות של פוליטיקאים. המטרה העיקרית היא להחליף את השלטון. זה לא אגו ולא כלום. אני מסתכל מהי טובת המדינה. חשבתי שכחול לבן היא זו שתביא את ההישג והיא הביאה אבל לצערי לא מומש בגלל פיק הברכיים של גנץ ואשכנזי".

לדעתו של יו"ר תל"מ, בבחירות הבאות "נתניהו לא יגיע ל-30 מנדטים, אני אומר באחריות. אבל ההשתלטות שלו על התיווך לאנשים על התקשורת, בעיתונות, בטלוויזיה או ברשת החברתית גורמת לזה שאנשים לא יודעים מה אמת ומה שקר. עברנו 3 מערכות בחירות בשנה האחרונה באף אחת מהן נתניהו לא הצליח להרכיב קואליציה של 61". כמו כן, התייחס לדיווחים על מפלגה חדשה בראשות רון חולדאי, וטען: "אין מקום למפלגה של חולדאי, יש די מפלגות, אני לא רואה אותו מוביל מפלגה שתתפוס את השלטון. העניין הוא איך מביאים לקץ שלטונו של נתניהו, שבגללו אנשים מתים".