פרקליטי נתניהו בבית המשפט. ארכיון
פרקליטי נתניהו בבית המשפט. ארכיון צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בית המשפט המחוזי בירושלים מקיים הבוקר (ראשון) דיון במעמד עורכי הדין בלבד בבקשות המקדמיות שהגישו הנאשמים במשפט נתניהו.

בדיון עולה בין היתר דרישת סנגוריו של ראש הממשלה נתניהו לבטל את כתב האישום נגדו בעקבות פגמים שנפלו בכתב האישום ובהליך כולו.

עו"ד בעז בן צור, המייצג את נתניהו בתיק 4000 (פרשת וואלה-בזק) במסגרתה מואשם ראש הממשלה בשוחד, טוען לפגמים רבים בכתב האישום, בין היתר בכך שכתב האישום לא מבהיר מהו המתת שקיבל לכאורה ראש הממשלה.

"אין את מספר הפניות, אין את המועדים, אין את השאלה מי פנה ומי נענה. אנחנו לא יודעים מה חזית המחלוקת. אלו אלמנטים חיוניים", אמר בן צור לשופטים.

"עשרות חוקרים ועשרות פרקליטים ישבו על התיק. יש פה מאות עדים. העובדה שאנחנו לא יודעים מה חזית המחלוקת - יש בה קושי אינהרנטי. הרי שיח בין עיתונאים לנבחרי ציבור הוא לגיטימי. אנחנו דורשים לדעת מה חזית המחלוקת כדי לדעת אם יש פה חריגות. נטל ההוכחה הוא עליהם", הסביר עורך הדין.

בהמשך התייחס בן צור לפגמים נוספים בכתב האישום, בין היתר בכך שראיות צורפו לכתב האישום עצמו. עורך הדין ציטט הנחיית פרקליט המדינה שאומר שיסוד מוסד הוא שאין לצרף את הראיות עצמן לכתב האישום. "איפה היסוד ואיפה המוסד בכתב האישום הזה כשהפרקליטות צרפה ראיות רבות כנספח וטענה שזה לגיטימי לצרף ראיות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו