אופיר סופר
אופיר סופר צילום: דוברות

"מאפיה מרחבית", המאפיה הותיקה באצבע הגליל הפועלת כבר קרוב לשבעה עשורים, עומדת בימים אלו על סף סגירה, לאחר שאיבדה חלק ניכר ממכרז אספקת הלחם לצה"ל.

ח"כ אופיר סופר, תושב הגליל, טוען בפוסט שפרסם הבוקר (ראשון) כי "משרד הביטחון חסם בפני המאפייה המרחבית בקריית שמונה את האפשרות להתמודד במכרז על אספקת לחם לצה"ל ומוביל לפיטורים של כ- 150 עובדים".

לדבריו, "המאפייה המרחבית בקריית שמונה קיימת קרוב לשבעה עשורים ומועסקים בה כ- 150 עובדים מקריית שמונה ואצבע הגליל. חלק משמעותי מתוצרת המאפייה מיועד לבסיסי צה"ל".

"לאחרונה יצא מכרז חדש לאספקת לחם לצה"ל, במסגרתו לא התאפשר למאפייה להתמודד על כל המרכז אלא רק על חלקו ובעקבות כך נפגעו בצורה אנושה הכנסות המפעל - דבר העשוי להוביל לפיטוריהם של עשרות עובדי המאפיה וסגירתה", כתב סופר.

"ביחד עם חבריי, חברי הכנסת ינון אזולאי, אופיר כץ, יעקב טסלר ואלכס קושנר דרשנו להעלות את נושא, פיטורם הצפוי של עשרות עובדי המאפיה המרחבית בקריית שמונה", הוסיף.

"בשנים האחרונות יותר ויותר מפעלים נסגרים בפריפריה, דבר הפוגע בעיקר באוכלוסייה המבוגרת וקשת היום. מדינת ישראל צריכה לעשות כמיטב יכולתה לשמר על פרנסתם של עובדי המאפייה, במיוחד בתקופת משבר כלכלי ארצי וכלל עולמי", טען ח"כ סופר לסיום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו