היו"רים במעמד החתימה
היו"רים במעמד החתימה צילום: דוברות

מזכר הבנות נחתם לאחרונה בין חברת התעופה הישראלית אל-על ובין חברת התעופה הלאומית של בחריין, גאלף אייר.

המזכר מהווה בסיס להסכם עתידי בין החברות לשיתוף קוד (Code Share), בטיסות בין מנאמה ותל אביב וכן בטיסות גאלף אייר ממנאמה למזרח הרחוק וטיסות אל על מנתב"ג לאירופה.

כן יתאפשרו שיתופי פעולה בין החברות בתחום מועדוני הלקוחות של החברות, המטען, שירותי תחזוקה וטכנולוגיה בתחום התעופה והתיירות.

החתימה התבצעה במהלך הביקור הרשמי של שר הכלכלה, המסחר והתיירות של בחריין, זיאד אל זיאני ופמלייתו בישראל. ההסכם נחתם בין יו"ר דירקטוריון אל על, דוד ברודט לבין זיאד אל זיאני המשמש גם כיו"ר הדירקטוריון של גולף אייר.

במעמד החתימה אמר אל זיאני, "כחברה הלאומית של בחריין, אנו גאים לתמוך בהנהגה ובממלכה בהבאת שלום ושגשוג באיזור. אנו מקווים כי זוהי רק ההתחלה של פיתוח שותפויות נוספות בתחום התעופה ומצפים לעבוד עם החברים והעמיתים שלנו באל על ולתמוך אחד בשני על מנת להשיג הישגים משמעותיים. אנו בטוחים כי הנתיב החדש יקדם תיירות עסקית ותיירות נופש לשתי המדינות ויאפשר חיבורים נוספים לרשת הנתיבים של שתי החברות".

דוד ברודט ציין, "ההזדמנות לשיתוף פעולה עם גאלף אייר נובעת מהשינויים ההיסטוריים המתרחשים באזורנו. אנו באל על מצפים להציע ללקוחותינו יעדים ומוצרים נוספים ומרגשים, הן בהיבט טיסות נוסעים והן בהיבט טיסות מטען, שירותי תחזוקה וחדשנות טכנולוגית בתחום התעופה והתיירות, באמצעות חברת הבת, קוקפיט. אני מברך את מר זיאד אל זיאני על הגעתו לישראל ומצפה לבקר בבחריין בעתיד."